ГО «Клуб професійних пасічників Житомирщини» на базі кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Житомирського національного агроекологічного університету 8 лютого провело Всеукраїнську науково-практичну конференцію   «Профілактика отруєнь бджіл та успішний розвиток бджолиних сімей у весняний період», в якій взяли участь пасічники-професіонали, кожен з яких має більше 30 бджолиних сімей, інші. Такий захід клуб організовує вже вчетверте за період свого існування.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, декан факультету ветеринарної медицини Анатолій Ревунець.

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Волківський Ігор   озвучив актуальні питання із запобігання отруєння бджіл. При цьому, він наголосив на першочерговій важливості комунікації пасічників з аграрними виробниками та органами місцевої влади, що запобігає непорозумінням.  Розповів організаційні аспекти протидії отруєнням бджіл та послідовність дій у випадку отруєнь на пасіці. Також надав зразки необхідних документів, вказав на необхідність створення постійно діючої комісії при органах місцевої влади, що повинна реагувати у випадку отруєнь бджіл та необхідності реєстрації пасіки.

Начальник відділу контролю за обігу засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Кіндрась Володимир  висвітив питання впливу пестицидів на життєдіяльність бджіл. При цьому, він охарактеризував весь спектр препаратів, зареєстрованих в Україні та перерахував заходи безпеки на пасіці при застосуванні кожного з них.

Голова клубу, завідуючий кафедрою мікробіології, фармакології та епізоотології Галатюк Олександр  загострив увагу на методах відбору патматеріалу, послідовності дій при отруєннях бджіл та дав інформацію про установи, які можуть проводити відповідні дослідження.

Головний спеціаліст департаменту аграрного розвитку та економічної політики Житомирської облдержадміністрації Кухарчук Лариса  надала інформацію щодо заходів, які вже пройшли та будуть проведенні з залученням пасічників Житомирщини та розповіла про стан галузі бджільництва та фінансування аграрного сектору економіки Житомирської області.

Пасічник-професіонал Матвійчук А. М. продемонстрував будову вулика власної модифікації, розповів особливості його виготовлення та особливості роботи з таким вуликом у різних умовах і з різними завданнями, зокрема для отримання якісного меду при незначних взятках.

Пасічник професіонал Домітрак Іван  розповів про технологію виготовлення та сфери застосування поліуретанових вуликів. Члени клубу  наголосили на першочерговості використання такого вулика при використанні сімей для опилення с/г культур.

Директор науково-виробничої компанії «Algalive», ФГ «У Самвела» (м. Одеса) Самвел Сережаєвич   розповів про історичні факти, наукові дослідження та практичний досвід використання одноклітинних водоростей хлорела. Була  озвучена методика застосування хлорели у різних галузях тваринництва і зокрема у бджільництві, під час якого відмічено на 14 – 20% подовження життя бджіл, прискорення нарощування сили сімʼї та реабілітації при отруєннях.

Експерт-консультант по сільському господарству науково-виробничої компанії «Algalive», к. с/г. н., доцент кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Одеського державного аграрного університету Петренко Світлана  відзначила, що хлорела має органічний стандарт і може бути використана як заміна білкового корму для бджіл.

Власник компанії BeeStar-Tehnology (м. Вінниця) Пащенко Микола  розповів про переваги автоматизованого обслуговування пасіки та запропонував для цього медогонки різних типів, станок для розпечатування рамок, насос для меду та першу українську лінію, які мають органічний сертифікат. Його девіз:  «Кожен повинен думати, як зробити свою працю продуктивнішою».

У конференції в ЖНАЕУ обговорювалося багато інших проблемних питань клубу. Зокрема, йшлося про  забезпечення матеріалами, діагностику хвороб бджіл та вкотре була відзначена загальна користь таких засідань для усіх членів клубу.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету