У Житомирському національному агроекологічному університеті на базі Науково-інноваційного інституту агротехнологій та землеустрою спільно із Управлінням агропромислового розвитку Житомирської  ОДА та Асоціацією фермерів та приватних землевласників  Житомирщини 27 січня  провели науково-практичну конференцію фермерів та приватних землевласників області.

Захід  проходив за участю провідних науковців та співробітників Житомирського національного агроекологічного університету та Житомирського агротехнологічного коледжу, начальників управлінь агропромислового розвитку (структурних підрозділів) райдержадміністрацій, фермерів та приватних землевласників.

У своїй доповіді к. с.-г. н., директор Науково-інноваційного інституту агротехнологій та землеустрою, доцент, завідувач кафедри захисту рослин ЖНАЕУ М. М.  Ключевич висвітлив нагальні проблеми захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, особливостей масових проявів хвороб на посівах у Поліссі.

Також він звернув увагу на необхідність проведення фітоекспертизи посівного матеріалу, адже грибні збудники не лише знижують енергію проростання та схожість зерна, але і є токсичними для людини. Доповідач закликав присутніх до тісної співпраці із окремими структурними підрозділами університету, зокрема можливості проведення фітоекспертизи насіння на кафедрі захисту рослин.

Разом з тим, к. б. н., професор О. А. Дереча  відзначив проблеми стану перезимівлі озимих зернових культур, висвітлив методику її проведення; особливості догляду за посівами та екологічно безпечні технології застосування засобів захисту рослин при вирощуванні основних сільськогосподарських  культур.

Учасники  зібрання мали можливість ознайомитися з виставкою, організованою фахівцями кафедри захисту рослин ЖНАЕУ,  із профорієнтаційними матеріалами, зразками фітоекспертизи насіння, стану перезимівлі озимих тощо.

Конференція показала, що зв'язок науки та виробництва наразі є досить актуальним, а такі зустрічі  – плідні та необхідні.

Прес-служба  Житомирського  національного  агроекологічного  університету

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України