Солодка Конституція, тістечка й торт з емблемою університету та факультету, плакати з привітаннями, кульки, багато квітів, подяк, відзнак, вітань від колег, поважних гостей і щирих друзів. Саме у такій атмосфері 12 жовтня у Житомирському національному агроекологічному університеті відзначали 20-річчя факультету екології і права.

 

«Наш університет кілька місяців тому святкував 95-річний ювілей. Приємно, що вже 20 років разом з нами факультет екології та права, – звернувся до присутніх на святковому концерті ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Весь цей час ви готували і продовжуєте якісно  готувати  фахівців, які своїми здобутками й досягненнями примножують славу факультету. Саме завдяки зусиллям та наполегливості керівництва факультету та викладачів у різні роки вдалося реалізувати багато корисних проектів, провести заходи всеукраїнського та міжнародного рівнів. На сьогоднішній день факультет екології та права – один із найпопулярніших серед абітурієнтів. Це факультет, де можна опанувати актуальні наразі та професії майбутнього. Все починалося з однієї кафедри, але ви нарощували свій потенціал, зміцнювали науковий досвід, розширювалися, виник певний симбіоз екології та права. У 2016 році екологічний факультет було перейменовано у факультет екології і права в рамках реорганізації та розширення переліку акредитованих спеціальностей.  Ви на правильному шляху і те, що сьогодні ми всі святкуємо ваші перші 20 років успішної роботи – чудовий доказ цьому. Бажаю розквіту, реалізації, добра, миру, здоров’я та наснаги».

Декан факультету екології і права ЖНАЕУ  Євген Данкевич розповів, що наразі на факультеті навчається більше тисячі студентів денної та заочної форм. За 20 років випускниками факультету стали сотні кваліфікованих фахівців.

«Девіз нашого факультету: «Професійність викладачів визначається успіхами випускників», – зазначив Євген Данкевич. – Ми насправді пишаємося тими, хто свого часу здобував освіту на факультеті екології та права. Деякі з випускників присутні в цьому залі, з багатьма ми підтримуємо зв'язок, співпрацюємо. Наші нинішні студенти відвідують під час екскурсій або проходять практику на базі тих установ та підприємств, де вже працюють випускники Житомирського агроуніверситету. Ми святкуємо 20-річчя факультету напередодні свята Покрови, Дня українського козацтва – славних лицарів, які захищали землю. Так само екологи мають захистити землю, зберегти її для майбутніх поколінь».

Євген Данкевич також назвав тих, хто тривалий час співпрацює з факультетом, підтримує його. Висловив вдячність ректорату ЖНАЕУ, профкому, структурним підрозділам університету. Розповів про кафедри та спеціальності факультету екології та права.

На урочисті заходи з нагоди 20-ої річниці з дня заснування факультету завітали голова комітету освіти, науки та євроінтеграції Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України Володимир Фещенко, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА Сергій Сіренький, заступник начальника Державної екологічної інспекції в Житомирській області Сергій Зібалов, начальник Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Олександр Грабар, завідувач відділенням «Агрономія» Житомирського агротехнічного коледжу Роман Залевський, делегації  викладачів Національного університету  водного господарства та природокористування, Рівненського державного гуманітарного університету  та Вінницького національного технічного університету, голова ГО «Вільні духом» Діана Фурманова, випускники факультету різних років – Юлія Пастух, Людмила Отрешко, інші.

Вони розповіли про здобутки  факультету-іменинника, тривале співробітництво, вручили подяки та відзнаки керівництву ЖНАЕУ, декану, викладачам  та студентам факультету.  Романчук Людмилу Донатівну – проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку Житомирського національного агроекологічного університету, доктора сільськогосподарських наук, професора, заслуженого працівника сільського господарства України нагородили орденом «За мужність ІІ ступеню». 

Під час концерту свої творчі номери представили студенти Житомирського національного агроекологічного університету, переможці Міжнародного фестивалю родинної творчості «Мелодія двох сердець» Ірина та Анатолій Шнайдери.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання