У рамках навчально-виховних заходів для студентів Житомирського національного агроекологічного університету за участю старшого викладача кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Світлани Вітер  організували екскурсію у народний музей історії ремесел «Ремісничий двір».

Це музейний комплекс, що включає в себе копію старовинної кузні, гончарню, колекцію старовинного інструменту та предметів побуту, музей чеських ремесел і технологій, а також  музей дитячих іграшок. Загалом музейна колекція нараховує понад 20 тисяч експонатів, які представляють більше 120 різних ремесел. Є рідкісні та унікальні екземпляри. Багато з них залишаються в робочому стані та є можливість побачити їх у дії.

Засновник і директор музею Федір  Євтушенко провів захоплюючу екскурсію історії ремесел, показав найважчий інструмент музею – побудовану у 1890-х рр. п’ятитонну пилораму, двигун внутрішнього згоряння 1910 року, а також розповів, як його хобі – колекціонування, дало поштовх до створення великої експозиції.

Студенти ЖНАЕУ ознайомились із широким різноманіттям ремісничого інструменту різних епох: сокири, паяльні лампи, склорізи, свердла, перукарські та кухонні прилади, знаряддя для пошиття одягу, музичні інструменти тощо. Особливою енергетикою та ностальгією вражає музей «Світ дитинства» з гумовими звірятами, пластмасовими ляльками, солдатиками, велосипедами та іншими іграшками, серед яких кожен присутній знаходив іграшки зі свого дитинства. У всіх експозиційних залах музею складається враження, ніби тут зупинився час.

Також студенти під час зустрічі мали змогу з’ясувати, як ведеться облік представлених у музеї експонатів, чи здійснюється їх інвентаризація, як поновлюється музейна колекція та інше.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

web прийом до аспірантури