У рамках Другого форум регіонів України та Республіки Білорусь 3 жовтня у Житомирському національному агроекологічному університеті стартував   еко форум, під час якого учасники дискутують на такі теми:

• аналіз можливостей застосування космічних систем дистанційного зондування Землі для вирішення екологічних проблем;

• оцінка якості життя населення, що проживає на радіоактивно забруднених територіях;

• рух органічного виробництва і продовольча безпека; чиста питна вода;

• реалізація глобальних цілей стратегії сталого розвитку в контексті екологічної освіти дітей і молоді.

Серед присутніх  –  представники влади, провідні вчені України і Білорусії, науковці та освітяни, керівники успішних бізнес-проєктів, інші.

Відкриваючи форум, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан зауважив, що приймати захід такого рівня  – дуже почесно та відповідально, втім навчальний заклад постійно працює над вивченням та вирішенням відповідної проблематики, співпрацює у цьому напрямку з різними установами та організаціями, реалізує ряд проєктів та ініціатив, у тому числі міжнародного рівня, залучаючи іноземних колег.

«В останні роки увага суспільства до проблем екології тільки зростає, тож проведення форуму  – це чергове підтвердження цьому. Зі свого боку, ми як єдиний в країні  заклад вищої освіти екологічного спрямування робимо теоретичні та практичні кроки для вирішення актуальних питань. Підготовка кадрів – це лише один з аспектів. Разом з тим, ведеться активна наукова робота, – зауважив ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – На базі університету вже сьомий рік проходитиме Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», діє Центр енергоефективності громад, функціонує центр органічного виробництва «Полісся Органік», ми займаємося впровадженням міжнародного науково-дослідного проекту з вирощування органічного сорго,  проводимо щорічно Міжнародну науково-практичну конференцію «Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення» тощо. Наші білоруські колеги так само працюють в цих напрямках, тому особливо цікаво і корисно провести такий спільний форум, аби випрацювати подальші дії».

Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма привітав учасників еко форуму, наголосивши, що питання екології турбують не лише науковців, але й виробництво – представників агросектору, бізнесу та економіки загалом. Він також окреслив ряд тем, які об’єднують українську та білоруську сторони, зважаючи на сусідство.

«Радий вітати усіх учасників Еко форуму.  Цьогоріч ми розширюємо кордони співпраці у галузі екології! Радий бачити усіх присутніх, науковців з усієї України та з Республіки Білорусь. Я сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч у широкому колі однодумців буде початком розробки спільних наукових програм між двома країнами. Нині, на законодавчому рівні, оцінка впливу на довкілля є обов’язковою для будь-якого нового проєкту. І навіть при реалізації важливих інвестиційних проєктів на обласному рівні питанням збереження екології приділяється чимала увага. Вдячний ректору університету Олегу Скидану та проректору з наукової роботи Людмилі  Романчук за співпрацю, порозуміння та спільне бачення майбутнього щодо захисту довкілля. Хочу побажати всім учасникам еко форуму-2019 ефективної роботи та досягнення поставлених цілей», – звернувся Володимир Ширма.

До присутніх на заході у ЖНАЕУ із вітальним словом також звернулися начальник Державної екологічної інспекції Поліського району Максим Железняк, директор державної природоохоронної науково-дослідної установи «Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник» Михайло Рубащенко, голова правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, заступник начальника управління екології та природніх ресурсів Житомирської ОДА Сергій Сіренький.

У рамках форуму діяла виставка виробів з екологічно-чистих матеріалів, а також були представлені зразки органічної продукції, наукові видання.

Під час пленарного засідання свої доповіді та презентації представили науковці з Житомира, Херсону, Рівного і Мінська.

Крім цього, у рамках еко форуму в Житомирському національному агроекологічному університеті було підписано договір про співпрацю між  державною природоохоронною науково-дослідною установою «Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник» та природним заповідником «Древлянський».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету