28 лютого в університеті відбувся черговий семінар садівника-практика, автора 5 патентів та представника пермакультурної асоціації в Україні Володимира Микитовича Розума. Як фахівець з багаторічних стажем В.М. Розум пропонує авторську методику теплих грядок та пермакультурних вуликів, що поліпшують систему господарювання як на власній присадибній ділянці, так і у промислових масштабах із застосуванням спеціалізованої техніки.

 

Можливість проведення наукових досліджень та вивчення практики пермакультурного землеробства широко вивчається в Україні та світі. Б. Моллісон, З. Хольцер, Дж. Лоутон, М. Фукуока та інші широко впроваджують авторські пермакультурні підходи в межах наукової господарської та природовідновної практики.

Агротехнічні методи вирощування сільськогосподарських культур В.М. Розума покликані відроджувати родючість ґрунту. Простота, економічність та ефективність методики робить її доступною як школяру, студенту, пенсіонеру, так і будь-якому пересічному громадянину. Високий виховний аспект гармонізації відносин людини та природи засвідчив перспективність даного підходу в школах Тернопільської області, що викликало активний інтерес з боку Міністерства освіти і науки України. Науковий досвід закладання теплих грядок В. М. Розума та практику їх поширення вивчають фахівці Інституту картоплярства, НУБіП України, Ботанічного саду ім. Фоміна та Ботанічного саду ім. Гришка та інші установи. Закладка садів та городів в якості доповнення до кратерних садів З. Хольцера особливо позитивно себе зарекомендувала на площах розміром більше 1 га. Відпрацьована технологія вирощування сільськогосподарських культур у промислових масштабах із застосуванням відповідних технічних засобів дозволяє отримувати не лише більші врожаї, але й відновлювати водно-повітряний та мінеральний баланс ґрунту, підвищувати його родючість та споживати смачні, поживні продукти.

Володимир Микитович запрошує студентів та викладачів університету відвідати ділянки з грядами в Макарівському районі Київської області, на Тернопільщині, Хмельниччині та закласти власні в Житомирській області. В липні 2018 р. відбудеться семінар на базі поселення Гранідуб Новоград-Волинського району, де майстри пермакультури поділяться своїм досвідом вирощування лікарських та пряних рослин, садівництва та городництва, організації аквакультури.

Інформаційне бюро ради молодих вчених


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання