У 1987 році в Житомирському сільськогосподарському інституті  на базі кафедри зоогігієни та основ ветеринарії був створений факультет ветеринарної медицини. З грудня 2011 року й донині факультет ветеринарної медицини, тепер уже Житомирського національного агроекологічного університету, очолює декан Анатолій Ревунець.

 

Саме він вітав колектив, студентів, випускників, друзів та партнерів факультету із 30-річчям, яке відзначали протягом 26–27 жовтня. У рамках святкових заходів провели конференцію, а ректор ЖНАЕУ Олег Скидан вручив почесні відзнаки та нагороди викладачам факультету ветеринарної медицини.

«Кілька тижнів тому ми разом святкували 20-річчя факультету екології та права, а сьогодні виповнюється 30 років факультету ветеринарної медицини. Це є своєрідним показником того, що університет розвивається, а разом з тим, примножує свої традиції, досвід та здобутки завдяки роботі своїх структурних підрозділів. Факультет ветеринарної медицини – це колектив професійних викладачів, які з року в рік готують кваліфіковані кадри, це  науковий потенціал університету, це наші талановиті та розумні студенти. Усі разом – ви частина великої родини Житомирського національного агроекологічного університету. Звичайно, бажаю вам щиро лише усього найкращого, успішної реалізації усіх проектів, сил та натхнення», – звернувся ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

Разом із проректором   з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмилою Романчук він вручив викладачам та студентам факультету ветеринарної медицини подяки, грамоти та медалі від ВРУ, Житомирської ОДА, Житомирської облради, ректорату ЖНАЕУ.

«Моїм завданням є підготовка та виховання студентської молоді, покращання матеріально-технічної бази факультету, організація різнопланової практичної підготовки майбутніх фахівців ветеринарної медицини.  Керівництво університету, ректорат і особисто ректор постійно і різнобічно допомагають факультету у питаннях підготовки наукових кадрів, оснащення кафедр необхідним обладнанням для теоретичної й практичної підготовки фахівців, – зауважив під час вітального виступу декан факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ Анатолій Ревунець. – Сьогодні колектив факультету впевнено дивиться у майбутнє, постійно підвищує свій науково-педагогічний потенціал, виконує кілька наукових тем. Робота лікаря ветеринарної медицини – нелегка справа, яка потребує зосередженості, уважності, професійності, а головне – любові до тих, кого лікуєш. Саме такі якості у студентів факультету ветеринарної медицини вже понад 30 років виховує висококваліфікований колектив викладачів. За останні п’ять років науково-педагогічними працівниками факультету захищено 17 кандидатських дисертацій, отримано 9 атестатів доцента. Випускники факультету мають можливість отримати відповідне місце роботи. Здебільшого, це працевлаштування у різних підрозділах управління Держпродспоживслужби, в районних лікарнях та лабораторіях ветеринарної медицини Житомирської, Рівненської та Волинської областей.  Підводячи підсумок, можна сказати, що за тридцять років на факультеті ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету створено і активно працює 5 кафедр, на яких викладають 67 дисциплін – 4 доктори ветеринарних наук, професори, 30 кандидатів наук, доцентів і 6 старших викладачів, (з них 5 кандидатів ветеринарних наук) та 5 асистентів (з них 3 кандидати ветеринарних наук), тобто близько 94 % викладачів мають вчений ступінь доктора та кандидата ветеринарних наук. Аудиторний фонд складає 3 лекційних зали та 22 аудиторії для лабораторно-практичних занять на 954 місця. Практична підготовка студентів факультету ведеться на філіях кафедр та базах практик, в управліннях Держпродспоживслужби, лікарнях ветеринарної медицини та господарствах різних форм власності Житомирської, Рівненської, Волинської та інших областей. За час існування факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ підготовлено 500 бакалаврів, 1158 спеціалістів та 300 магістрів ветеринарної медицини».

 Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання