На агрономічному факультеті Житомирського національного агроекологічного університету 27–28 квітня  відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Оптимізація сучасних технологій в агрономії, захисті рослин та землеустрої», присвячена 10-річчю кафедри захисту рослин.

Учасників зустрічі вітав  ректор  ЖНАЕУ Олег Скидан, відзначивши що проведення конференції свідчить про постійний інтерес до нових наукових проблем та завдань у галузі удосконалення сучасних технологій в агрономії, захисті рослин та землеустрої, а ще про необхідність постійного обміну науковим досвідом, творчими задумами, ідеями і потребу особистого спілкування науковців.

Разом з тим, керівник Житомирського національного агроекологічного університету, користуючись нагодою, привітав колектив кафедри захисту рослин  із ювілеєм і побажав плідної праці та гарних наукових звершень.

У вступній промові під час конференції головуючий – декан агрономічного факультету ЖНАЕУ Олександр  Саюк – звернув увагу на  актуальність теми  Всеукраїнського заходу та подякував колегам за  співпрацю.

Директор НІІ агротехнологій та землеустрою, завідувач кафедри захисту рослин  ЖНАЕУ  Михайло   Ключевич  розповів присутнім про історію становлення, досягнення професійного колективу та перспективи розвитку кафедри.

У своєму виступі він зосередився на суттєвих досягненнях викладачів кафедри у навчальній, науковій, організаційній роботі, оформленні навчальних та наукових лабораторій, а також  відзначив кращих студентів спеціальності „Захист і карантин рослин”.

Ключевич подякував своєму колективу  за внесок у розвиток кафедри та  підготовку висококваліфікованих фахівців із захисту і карантину рослин.

На конференції виступили з доповідями науковці із 15 навчальних і науково-дослідних установ та представники 6 провідних компаній, що працюють у сфері захисту рослин.

На пленарному засіданні  професор кафедри захисту рослин ЖНАЕУ  Олексій  Дереча  говорив про удосконалення основних прийомів інтегрованої системи захисту пшениці озимої в умовах Полісся.

Олександр Стригун – завідувач лабораторії ентомології та стійкості сільськогосподарських культур проти шкідників Інституту захисту рослин НААН – підняв питання щодо втрат урожаю зернових колосових культур від фітофагів.

Біохімічні особливості та антимікробна активність маруни бальзамічної за інтродукції в Ботанічному саду  агроуніверситету, що були висвітлені у доповіді  доцента кафедри захисту рослин ЖНАЕУ Ірини Іващенко, викликали ацікавленість в учасників конференції, зважаючи на лікувальні  властивості рослини.

Про особливості еколого-економічних основ землекористування, наукове забезпечення агропромислового комплексу Житомирської області, роль вапнування у захисті посівів сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, вплив систем удобрення на щільність сірого лісового ґрунту, ефективність гербіцидів за різних систем обробітку ґрунту  розповідали у своїх доповідях  декан факультету екології і права ЖНАЕУ Євген Данкевич, начальник відділу наукових досліджень з питань інтелектуальної власності, маркетингу інновацій та економічного аналізу Інституту сільського господарства Полісся Василь  Герасимчук, заступник директора ПАТ «Житомирагрохім» Володимир Гуменюк, м. н. с. ННЦ «Інститут землеробства НААН» Сергій Пелюховський та Павло Заяць.

Учасники конференції досить корисними та цікавими  назвали доповіді представників фірм-виробників засобів захисту рослин та добрив.

Зокрема, жваву дискусію та обговорення викликали доповіді директора науково-інноваційного департаменту ТОВ «Хімагромаркетинг» Віталія Андрощука, заступника керівника відділу розвитку продуктів та сервісів засобів захисту рослин компанії «UKRAVIT» Сергія Сальнікова, регіонального директора ТОВ «Тімак Агро Україна» Олександра   Каменєва.

Загалом, під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Оптимізація сучасних технологій в агрономії, захисті рослин та землеустрої» було представлено результати наукових досліджень та практичний досвід щодо вирішення актуальних проблем агропромислового комплексу та можливостей впровадження інноваційних розробок у сучасних умовах сільськогосподарського виробництва.

Організаційний комітет конференції висловлює подяку за участь в організації та проведенні заходу:

• регіональним представникам компанії «Сингента» Ільченку Леоніду та Шевчуку Богдану;
  • менеджеру з продажу засобів захисту рослин, насіння та техніки фірми «Спектр-Агро» Мисечку Олександру;
  • регіональному представнику компанії «Байєр» Ратушному Дмитру;
  • директору науково-інноваційного департаменту ТОВ «Хімагромаркетинг» Андрощуку Віталію та науковому консультанту Білану Дмитру;
  • керівнику відділу розвитку продуктів та сервісів засобів захисту рослин компанії UKRAVIT Сальнікову Сергію  та заступнику керівника відділу розвитку продуктів та сервісів засобів захисту рослин компанії Мигловцю Олександру.