У Житомирському національному агроекологічному університеті  20 березня   експерт проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап»   Олександр Ревнівцев, провів  зустріч зі студентами факультету лісового господарства.

Нагадаємо, що ЖНАЕУ – учасник міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», який реалізується   Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО), за підтримки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

За словами Ревнівцева, найближчим часом стартує ІІІ етап проекту, який включає у себе питання поширення хвороби серед диких кабанів.

Національний консультант ФАО ознайомив студентів ЖНАЕУ з нинішньою ситуацією щодо поширення АЧС, повідомив про різноманітні ризики, яких зазнають фермерські і домашні господарства. За оцінками ФАО, тільки прямі збитки свинарів в разі неконтрольованого розповсюдження АЧС можуть скласти 9 млрд грн протягом наступних 15 років.

Також  Ревнівцев розповів про заходи, яких треба дотримуватися, щоб не допустити зараження свиней на АЧС, про симптоми захворювання і те, як треба діяти у випадку його підозри та  офіційного підтвердження діагнозу.  Нині АЧС є найбільшою загрозою свинарства в Україні.  Лише проактивна позиція всіх громадян і громад, краща обізнаність з елементарними заходами біобезпеки, їх дотримання, а також добра поінформованість населення дозволять знизити ризики поширення цієї хвороби.

Протягом двох років у рамках реалізації проекту відбулося вже близько двохсот тематичних зустрічей, які відвідало більше 10 тисяч осіб, серед яких  – викладачі та студенти Житомирського національного агроекологічного університету.