На один день усі найвищі посади у Житомирському національному агроекологічному університеті зайняли студенти.

Зокрема, 14 листопада у  навчальному закладі влаштували День студентського самоврядування, у рамках якого обов’язки ректора, проректорів, деканів факультетів, завідувачів кафедр і навіть завідуючих гуртожитків були  делеговані студентам.

Такий захід провели з ініціативи студентської  ради та  первинної профспілкової організації студентів.

Студента агрономічного факультету Івана Дем’янчука лише місяць тому обрали на посаду голови студентської ради, а нині він випробовує себе у кріслі ректора. Каже, що ця робота дуже відповідальна, втім не проти повернутися у цей кабінет через кілька років у статусі керівника ЖНАЕУ.

Проректор Юрій Демянчук демонструє проекти, які наразі реалізовуються в університеті. Зазвичай студенти бачать уже кінцевий результат – замінені вікна, відремонтовані аудиторії, нові меблі.  У День студентського самоврядування вдається ознайомити з іншою стороною цих процесів, тож залюбки поступається своїм робочим місцем студентці і ділиться планом  на день.

Так само до вподоби прийшлися нові обов’зки представникам студентської ради на факультетах. Комфортно почувають себе у кабінетах деканів, атмосфера дружелюбна і усі співробітники та викладачі з розумінням ставилися до таких кадрових змін.  Нові  декани проводять наради, знайомляться з колективом.

«Ми у всьому підтримуємо наших студентів, даємо можливість для розвитку. Крім навчання, студенти мають значні успіхи у науковій сфері, спортивній, отримують нагороди на різноманітних творчих конкурсах та фестивалях різного рівня, підтримують благодійні і волонтерські проекти, проводять екологічні акції, – відзначає ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Сьогодні у нас День студентського самоврядування і це, повірте, незабутні враження для усіх. Для нас це можливість показати молоді те, як і чим живе університет за межами навчальних аудиторій та кабінетів, де проходять пари. Вони дізнаються про те, як здійснюється управління навчальним закладом та факультетом зокрема, можуть проявити свої лідерські та управлінські якості. Можливо, саме цей досвід у подальшому сприятиме тому, що студенти вирішать обрати викладацьку працю, а згодом займуть керівні посади. Вважаю, що експеримент вдався і вже наступного року проведемо захід більш масштабно, адже студентам такий обмін дуже сподобався».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання