Ректор Житомирського національного агроекологічного університету 14 грудня  провів бізнес-зустріч з  представниками Української асоціації молодих фермерів  та датськими інвесторами.

 

Зокрема, на заході були присутні: Пітер Фріск Ларсен – представник групи датських інвесторів, Дмитро Мічурін – керівник Української асоціації молодих фермерів,  Ілляс Ахметов –  керівник міжнародного відділу Української асоціації молодих фермерів,  Лариса Левківська – координатор Української асоціації молодих фермерів, Владислав Тишковський – координатор проектів Української асоціації молодих фермерів, інші.

Вони обговорили можливості інвестиційних надходжень у розвиток органічного с/г виробництва на території Житомирської області, а також вирощування на дослідних полях Житомирського національного агроекологічного університету органічних сільськогосподарських  культур, нетипових для зони Полісся.

Наразі сторонами уже досягнуті певні  домовленості щодо подальшої співпраці в цьому напрямку.

Відзначимо, що на Житомирщині рішенням сесії обласної ради  затверджено «Програму розвитку агропромислового комплексу на 2016–2020 роки».  Саме за ініціативи   Житомирського національного агроекологічного університету  до  цієї Програми було включено окремий розділ «Органічне виробництво». Таким чином, Житомирщина визначила органічне виробництво одним із ключових пріоритетів регіональної аграрної політики.

Крім цього, Житомирський національний агроекологічний університет бере участь у Німецько-Українському проекті, який передбачає співпрацю в галузі органічного землеробства. На базі   ЖНАЕУ функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», органік школа, проводиться   ярмарок органічної продукції, на 7 факультетах впроваджено курс «Органічне виробництво», ведеться наукова робота, видаються довідники і посібники на цю тематику. Також вже 5-й рік поспіль  у ЖНАЕУ проходить Міжнародна конференція  «Органічне виробництво та продовольча безпека», що є черговим свідченням комплексної роботи навчального закладу у напрямку розвитку органічного виробництва на теренах регіону та країни загалом із залученням закордонного досвіду та кращих напрацювань вітчизняних й іноземних науковців та практиків.

Нагадаємо, що 12 грудня у ЖНАЕУ презентували перші результати впровадження освітнього проекту «Аграрна політика ЄС» у рамках програми Еразмус+ Жан Моне, реалізацією якого займаються  викладачі факультету економіки та менеджменту.

 Цей проект покликаний сприяти встановленню тісних контактів у сфері міжнародного співробітництва  між викладачами і дослідниками, студентами та науковими колами, державними органами влади та громадянського суспільства.  Основна мета  – отримання, засвоєння та розповсюдження знань щодо еволюційних засад, сучасного стану і перспектив розвитку Спільної аграрної політики ЄС.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання