В Житомирському національному агроекологічному університеті на базі кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем відкрито академію Cisco. Це дасть можливість студентам спеціальностей «Комп’ютерні науки» та «Інформаційні системи та технології» отримати сертифікати міжнародного рівня після закінчення відповідних програм підготовки фахівців.

Cisco Systems, Inc. – американська транснаціональна корпорація, яка є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації і комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку. Одна з найбільших в світі компаній, що спеціалізуються в області високих технологій.

Однією з особливостей бізнес-моделі компанії стала багаторівнева розгалужена система сертифікації інженерів з комп’ютерних мереж. Завдяки тому, що іспити цієї системи перевіряють знання не тільки продукції Cisco, а й знання мережевих технологій та протоколів, багато організацій, що працюють на мережевому обладнанні інших фірм, визнають цінність професійних сертифікатів Cisco. Зокрема, сертифікація на рівні експерта є однією з найвідоміших і шанованих в комп’ютерній індустрії.

Мережева академія Cisco була заснована в жовтні 1997 року на базі 64 навчальних закладів в семи штатах і до теперішнього часу поширилася на більш ніж 165 країн.

Програма Мережевої академії Cisco – це комплексна програма електронного навчання, що надає студентам знання в галузі мережевих технологій, необхідні в умовах глобальної економіки. Програма Мережевої академії включає матеріали, доступні через Інтернет, інструменти оцінки знань, засоби відстеження академічних успіхів студентів, практичні лабораторні заняття, а також курси підготовки для отримання визнаних в галузі професійних сертифікатів.Cisco забезпечує сертифікацію для професіоналів в області мереж.

cisco

Основні напрями сертифікації:

- CCNA Routing and Switching (Cisco Certified Network Associate) – сертифікований фахівець з маршрутизації і комутації;

- CCNA Security – сертифікований фахівець з мережевої безпеки;

- CCNA VoIP – сертифікований фахівець з ip-телефонії;

- CCNA Wireless – сертифікований фахівець з бездротових мереж;

- CCNA Service Provider – сертифікований фахівець з мереж сервіс-провайдерів;

- CCNA Service Provider Operations – сертифікований фахівець з підтримки мереж сервіс-провайдерів;

- CCDA (Cisco Certified Design Associate) – сертифікований фахівець з проєктування мереж;

- CCNP (Cisco Certified Network Professional) – сертифікований професіонал з маршрутизації і комутації;

- CCNP Voice (Cisco Certified Network Professional Voice) – сертифікований професіонал з мережевої безпеки;

- CCNP Security (Cisco Certified Network Professional Security) – сертифікований професіонал з мережевої безпеки;

- CCNP Wireless (Cisco Certified Network Professional Wireless)- сертифікований професіонал з бездротових мереж;

- CCNP Service Provider Operations (Cisco Certified Network Professional Service Provider Operations) – сертифікований професіонал з підтримки мереж сервіс-провайдерів;

- CCIE Security (Cisco Certified Internetwork Expert Security) – сертифікований експерт з мережевої безпеки;

- CCIE Wireless (Cisco Certified Internetwork Expert Wireless) – сертифікований професіонал з бездротових об'єднаних мереж;

- CCIE Voice (Cisco Certified Internetwork Expert Security Voice) – сертифікований професіонал з об'єднаних голосових мереж;

- CCIE Data Center (Cisco Certified Internetwork Expert Security Data) – сертифікований професіонал з об'єднаних мереж дата-центрів;

- CCIE Storage Networking (Cisco Certified Internetwork Expert Storage Networking) – сертифікований професіонал з об'єднаних мереж зберігання даних;

- CCIE Service Provider (Cisco Certified Internetwork Expert Security Provider) – сертифікований професіонал з об'єднаних мереж сервіс-провайдерів;

- CCIE Service Provider Operations (Cisco Certified Internetwork Expert Provider Operations) – сертифікований професіонал з підтримки об’єднаних мереж сервіс-провайдерів.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету