На базі Житомирського національного агроекологічного університету за підтримки Інституту стратегічних оцінок при президентському фонді Леоніда Кучми «Україна» відбулася конференція за підсумками конкурсу «20 років аграрної реформи в Україні: досягнення і проблеми».

Конференцію урочисто відкрито концертом силами учасників творчих колективів університету. У президію було запрошено: президента України 1994–2005 р. р. Леоніда Даниловича Кучму; академіка Національної академії аграрних наук України, доктора економічних наук, професора Павла Івановича Гайдуцького, доктора економічних наук, професора, ректора університету у 1999–2011 р. р. Антона Станіславовича Малиновського. Головував на конференції доктор економічних наук, виконуючий обов’язки ректора університету Олег Васильович Скидан.

Під час пленарного засідання з презентацією книги «Аграрна реформа Л. Д. Кучми в Україні: історичні аспекти та сучасна реальність» виступив директор інституту стратегічних оцінок Павло Іванович Гайдуцький. Також звучали доповіді викладачів університету: доктора економічних наук, професора Віталія Володимировича Зіновчука, доктора економічних наук, професора Тетяни Олексіївни Зінчук, доктора економічних наук, професора Антона Станіславовича Малиновського. До слова були запрошенні гості конференції – кандидат економічних наук, голова Ємільчинської районної державної адміністрації Володимир Васильовича Ширма та випускник університету, доктор економічних наук, міністр аграрної політики України у 2002–2004 р. р. Сергій Миколайович Рижук. З доповідями також виступили переможці конкурсу Кирило Гльоза та Тетяна Грабчук.

У другій частині конференції було підведено підсумки конкурсу, який стартував у вересні минулого року, його учасниками стали студенти українських ВНЗ. Мета конкурсу – з’ясувати ставлення студентcької молоді до пріоритетів аграрної політики України з урахуванням історичних традицій, національних особливостей, світового досвіду, аграрної кризи радянських часів і перших кроків незалежності України та результатів реформи наразі.

Серед завдань, що визначило фахове журі, такі: оцінити знання та розуміння студентами основних засад і результатів аграрної політики; з’ясувати ставлення студентів до аграрних перетворень та їх результатів; визначити позиції студентів стосовно напрямів, досягнень і проблем розвитку аграрного сектора; оцінити рівень мислення студентів при аналізі економічних і соціальних процесів, пов’язаних з аграрною реформою.

Студентами-переможцями Житомирського національного агроекологічного університету стали: Кирило Гльоза (перша премія), Тетяна Грабчук (друга премія), Олена Скорбіна, Тетяна Антонюк, Оксана Повар (третя премія), Наталія Левківська, Аліна Житарюк, Лілія Бех (заохочувальна премія).

Також на церемонію нагородження прибули студенти-переможці з Чернівецької, Тернопільської,Волинської, Вінницької областей.

Бажаємо студентами не зупинятися на досягнутому, а удосконалювати своє фахове спрямування та активно долучатися до реформування аграрного сектора.

Зазначимо, що вперше в історії університету під час відкриття та після завершення конференції учасники гуртка естрадного співу виконували гімн України наживо. Маємо надію, що це стане початком гарної традиції у стінах нашого університету.

Відділ виховної роботи
(О. М. Вознюк)