Лейтенант ЗСУ, десантник 90 батальйону Дмитро Ільницький загинув під час виконання бойового завдання у зоні проведення АТО на Сході країни два роки тому. Нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Він народився та мешкав з батьками у Житомирі, тут здобував освіту, звідси добровольцем пішов на війну і став першим загиблим у своєму батальйоні. Дмитрові було лише 24 роки. Він похований на Смолянському кладовищі у Житомирі, а на стіні гімназії, де він навчався, було відкрито меморіальну дошку.

Пам’ятають і шанують свого героя-захисника студенти і викладачі Житомирського національного агроекологічного університету. У червні 2013 року Дмитро Ільницький закінчив навчання на факультеті обліку та фінансів ЖНАЕУ.

У березні 2014 року добровільно пішов у військкомат, а згодом – у зону АТО.

Його батальйон за час бойових дій на східних рубежах пройшов багато «гарячих» точок Донбасу. Були бої за Донецький аеропорт, Авдіївську промзону.

Десантників 90-го батальйону згодом назвали «кіборгами», але Дмитро Ільницький для усіх залишився ангелом-охоронцем, який віддав життя за Україну й оберігає свій підрозділ з небес.

У Житомирському національному агроекологічному університеті 6 грудня, вшановуючи світлу пам’ять свого випускника та до 25-річчя ЗСУ, провели волейбольний турнір «Герої серед нас» ім. Д. Ільницького.

Участь у змаганнях взяли дві команди з агроуніверситету, а також студенти ЖДУ ім. І. Франка та ЖДТУ.

На заході були присутні: батьки Дмитра – Андрій Олегович та Лілія Василівна, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, бойові побратими Ільницького з 90-го батальйону – Валерій Котвіцький, Геннадій Іванов, Володимир Красота, Володимир Костів, Сергій Голяка, друзі загиблого героя, викладачі і студенти агроуніверситету.

До присутніх звернулися: батько Дмитра, ректор Олег Скидан, начальник управління у справах сімї молоді та спорту міськради Ірина Ковальчук, заступник командира 90-го батальйону, майор Котвіцький, друг Ільницького – Денис Ковальчук.

«Наш університет з перших днів проведення АТО намагається всіляко підтримувати воїнів і тих, хто постраждав від бойових дій на Сході. Ми не стоїмо осторонь тієї ситуації, що склалася в країні. Наразі українці продовжують гинути за свободу і незалежність держави. Серед них є і наші випускники. Безумовно, усі вони герої і у знак поваги до них, ми повинні пам’ятати про їх подвиги, світле життя. Дмитро Ільницький назавжди у наших серцях і цей турнір його пам’яті ми плануємо зробити щорічним», – відзначив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Дмитра Ільницького, а студенти факультету обліку та фінансів ЖНАЕУ покладали квіти на його могилу. Також, у рамках відкриття турніру, демонстрували фото та відеоматеріали із життя Ільницького.

Як нагороди переможці змагань отримали  грамоти, медалі та іменний кубок, а також календар «Погляд АТО» з автографами «кіборгів» від фотографа Леоніда Шрайбікуса, подарунки від управління у справах сім'ї молоді та спорту міськради.

Відзначимо, що кращою стала команда волейболістів Житомирського національного агроекологічного університету, завоювавши І місце.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання