14 листопада  2016 р. кафедрою суспільніх наук спільно з працівниками Наукової бібліотеки ЖНАЕУ було проведено урок-презентацію, присвячену 40-річчю створення Української Гельсінської Групи. Студентам факультету обліку та фінансів та факультету інженерії та енергетики доцент кафедри Махорін Г.Л. розповів про те, що 9 листопада 1976 року  була створена Українська Гельсінська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінських угод.

Гельсінський етап дисиденства на Україні означав прийняття національним рухом правозахисних методів і форм. Під час заходу відбувся перегляд документального фільму "Українська Гельсінська група: вектор визначено".  Махорін Г. Л. подарував бібліотеці книги власного авторства під назвою "Житомир. Серпень 1991. Збірнік документів". Наразі в Україні питання захисту прав людини є надзвичайно актуальними, а 40-річниця створення УГГ - гарна нагода згадати історію українського народу, звернути увагу на важливість дотримання та захисту прав людини.

Кафедра суспільних наук,
Наукова бібліотека