У рамках співпраці Наукової бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету та краєзнавчого музею м. Житомир,  спільно з Житомирською обласною бібліотекою для юнацтва 14 квітня до Міжнародного дня музеїв, який щорічно відзначається 18 травня, було проведено краєзнавчу мандрівку «Нариси з історії краєзнавчого музею м. Житомир». На захід завітали студенти екологічного факультету та старший викладач кафедри правознавства Бучинська Анна Йосипівна.

Науковий співробітник етнографічного відділу Борисова Надія Юріївна розповіла, що музей є унікальною історичною скарбницею природного, духовного та культурного багатства Житомирщини. Колекція краєзнавчого музею налічує  понад 150 тисяч різноманітних експонатів.

Захоплююча розповідь про життя та побут українців у давнину справила ще більше враження на слухачів завдяки демонстрації старовинного посуду, одягу, взуття та вишитих рушників. Чимало нового учасники краєзнавчої мандрівки дізналися про весільні обряди, одяг українських модниць минулого століття, а також про символіку і значення окремих побутово-декоративних елементів інтер’єру оселі.

Наукова бібліотека університету і надалі активно співпрацюватиме з краєзнавчим музеєм, адже є ще чимало цікавих тем для заходів та екскурсій, які не залишать байдужим жодного свідомого українця.

Бібліотекар читальної зали наукової літератури,
Завадська Н. В.
Фото: Вадима Бугайова

Сварог