Верховна Рада України

Асоціація випускників Програми стажування

у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади –

ГО «Ліга інтернів»

оголошують конкурс на участь у

Програмі стажування у Верховній Раді України у 2015–2016 рр.

Відповідно до Розпорядження Голови Верховної Ради України Про продовження проведення «Програми стажування у Верховній Раді України» у 2015–2016 рр. №930 від 6 липня 2015 року та Положення Про учасника «Програми стажування у Верховній Раді України» оголошуємо конкурс на участь у Програмі стажування у Верховній Раді України 2015–2016 рр.

 

ПРО ПРОГРАМУ СТАЖУВАННЯ

Мета Програми – надати молодим громадянам України можливість узяти безпосередню участь у законодавчому процесі, набути досвіду роботи в єдиному законодавчому органі країни і таким чином створити передумови для їх подальшого професійного зростання й успішної суспільно-політичної діяльності.

Учасники Програми – інтерни протягом 8–9 місяців проходять стажування в секретаріатах комітетів, підрозділах Апарату ВРУ, Європейському центрі інформаційної підтримки ВРУ, офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини. Протягом періоду стажування інтерни співпрацюють з постійними працівниками зазначених підрозділів, помічниками-консультантами народних депутатів України, народними депутатами України.

Обов’язки інтернів

До обов’язків інтернів входить:

 • допомога в підготовці законопроектів та інших нормативно-правових актів;
 • підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів;
 • написання аналітичних та інформаційних звітів з проблематики чинного та проектного законодавства;
 • наповнення веб-сторінки підрозділу стажування;
 • виконання інших завдань, спрямованих на підвищення ефективності роботи підрозділу стажування та підтримання зв’язків із представниками громадських організацій, що співпрацюють з ним.

Окрім того, інтерни зобов’язані відвідувати щотижневі зустрічі із політиками та громадськими діячами, брати участь у тренінгах та навчальних семінарах.

У своїй роботі вони керуються чинним законодавством України, Положенням Про учасника «Програми стажування у Верховній Раді України» та іншими документами, що визначають порядок проходження стажування.

 

Форми стажування

а) повний день – розрахована як на тих, хто проживає поза межами Києва, так і на мешканців столиці. Інтерни зайняті щодня з 9.00 до 18.00, тому студентам і аспірантам рекомендується перейти на навчання за індивідуальним графіком.

б) неповний день – розрахована на мешканців Києва або інших міст, які навчаються у Києві. Інтерни зайняті у Програмі не менше чотирьох годин щодня. Програма не передбачає відсутність інтернів під час сесій.

в) волонтер – передбачає роботу інтерна не менше 4 годин на тиждень.

 

Випускники Програми

Програма стажування у Верховній Раді України заснована у 1995 році (на той час вона називалася Програма «Помічник Голови Постійної Комісії Верховної Ради України») Асоціацією колишніх членів Конгресу США спільно з Парламентом України.

За 20 років існування випускниками Програми стало близько 1500 осіб, які продовжили свій професійний шлях як у політиці, так і науці, бізнес-сфері, третьому секторі тощо.

Учасниками Програми стажування свого часу були:

 • народний депутат України VI, VIІІ скликання, міністр Кабінету Міністрів України 2014 р. Остап Семерак (інтерн 1995–1996 рр.);
 • народний депутат України VII скликання Валерій Карпунцов (інтерн 1999–2000 рр.);
 • народний депутат України VIІІ скликання Павло Пинзеник (інтерн 1997–1998 рр.);
 • голова Тернопільської обласної адміністрації, народний депутат України VІІІ скликання Степан Барна (інтерн 2002–2003 рр.);
 • заступник Голови ЦВК Андрій Магера (інтерн 1997–1998 рр.);
 • радник з економічних питань, Посольство Словенії в Україні, голова Правління ГО «Ліга інтернів» Тарас Притула (інтерн 1998–1999 рр.);
 • керівник Центру розвитку інновацій Києво-Могилянської академії Сергій Лобойко (інтерн 1995–1996 рр.);
 • радник міністра молоді і спорту України Павло Булгак (інтерн 2004–2005 рр.);
 • радник Віце-прем’єр-міністра України Юрій Лубкович (інтерн 2010–2011 рр.)
 • директор громадської організації «Інститут Медіа Права» Тарас Шевченко(інтерн 1996–1997 рр.) та інші.

 

Історія та підтримка Програми стажування

Липень 1995 р. – започатковано Програму стажування у Верховній Раді України за ініціативи Асоціації колишніх членів Конгресу США та Верховної Ради України.

2000–2008 рр. – адміністрування Програми стажування здійснює Програма сприяння Парламенту університету штату Індіана.

2008–2013 рр. – адміністрування Програми стажування спочатку повне, а потім часткове здійснює Програма сприяння Парламенту ІІ університету штату Огайо.

2009 р. – випускниками Програми стажування заснована ГО «Ліга інтернів», яка продовжила адміністрування Програми.

З 2014 р. – Програма стажування у Верховній Раді України є частиною проекту, що реалізує ГО «Ліга інтернів» за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», яка виконується Фондом Східна Європа.

Протягом усього часу існування Програма стажування підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), від Верховної Ради України Програму стажування курує Управління забезпечення міжпарламентських зв’язків.

Окремі заходи та учасники Програми отримують підтримку також від інших донорів та приватних осіб, зокрема: Проект USAID АгроІнвест, Фонд розвитку будівельної галузі (Німеччина), Німецьке товариство з міжнародного співробітництва (GIZ), Фонд імені Катерини Ковшевич тощо.

 

КОНКУРСНИЙ ВІДБІР

Здійснюється у 2 тури:

Перший тур – конкурс анкет (останній термін їх надсилання – до 09:00 10 серпня 2015 року). Кожна анкета кодується і розглядається трьома експертами відповідно до затверджених критеріїв відбору. Відбір півфіналістів здійснюється відповідно до рейтингу експертів. Тільки після цього анкети розкодовуються, а результати повідомляються конкурсантам.

Другий тур – індивідуальна співбесіда з відібраними кандидатами та за необхідності перевірка рівня володіння іноземними мовами (орієнтовно у вересні 2015 року). Відбір на співбесіду та остаточний відбір учасників Програми здійснюється Відбірковою комісією, до складу якої входять представники ГО «Ліга інтернів», Апарату Верховної Ради України, партнерських організацій тощо.

Рішення Відбіркової Комісії остаточне, пояснення рішень не надаються.Адміністрація Програми не приймає та не розглядає скарги та апеляції щодо результатів конкурсного відбору.

Тривалість Програми – до 8 місяців.

Орієнтовний час закінчення стажування – 15 липня 2016 року.

 

Кандидат на участь у Програмі повинен відповідати таким вимогам:

- бути громадянином України;
- вільно володіти українською мовою;
- володіти іноземною мовою на рівні, достатньому для виконання завдань у підрозділі стажування;
- мати базову вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр») та бути академічно успішним;
- мати досвід роботи з найбільш поширеним програмним забезпеченням ПК;
- мати активну громадську позицію і брати участь у громадській діяльності;
- бути віком до 29 років станом на 10 серпня 2015 р.;
- не бути учасником Програми в минулому;
- не бути штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата України або штатним/позаштатним працівником Апарату Верховної Ради України, відповідного центрального органу виконавчої влади.

 

Підготовка конкурсного пакету

Для того, щоб узяти участь у конкурсі, будь ласка, підготуйте конкурсний пакет:

 1. Заповнена аплікаційна форма (обов’язково з фото).
 2. Відсканована перша сторінка аплікаційної форми з вашим підписом.
 3. Відсканована згода на збір та обробку персональних даних з вашим підписом.
 4. Ваше фото окремим файлом (вимоги до фото подані нижче).

Зверніть увагу! Обов'язковою умовою участі в конкурсі є вподобання сторінки ГО «Ліга інтернів» у соціальній мережі Facebookhttps://www.facebook.com/internsleague

НЕПОВНІ КОНКУРСНІ ПАКЕТИ НЕ БУДУТЬ БРАТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ.

Конкурсні пакети надсилайте на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 9:00 10 серпня 2015 року. У темі листа, будь ласка, укажіть «Parliamentary Internship application», а документи назвіть своїм прізвищем та ініціалами латиницею, наприклад:«ShevchenkoAM».

Зверніть увагу! Перед початком підготовки конкурсного пакету ознайомтеся з Порядком проведення конкурсного відбору на участь у Програмі стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади та Положенням Про учасника «Програми стажування у Верховній Раді України».

Аплікаційна форма на участь у Програмі стажування.

Порядок проведення конкурсного відбору на участь у Програмі стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади можна завантажити.

Вимоги до фото.

Анкети минулорічних зразків до конкурсу не приймаються. Результати першого туру відбору будуть опубліковані на сайті Програми орієнтовно наприкінці серпня.

 

Контакти:

тел/факс: (044) 255-92-44

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

web-site: www.interns.org.ua

 

Бажаємо успіху!

Джерело: http://www.interns.org.ua

20 липня 2015 року в Житомирському національному агроекологічному університеті відбулося підписання угоди про співробітництво у сфері науки та освіти з Медичним університетом Доккьо (Японія). Метою даної угоди є поглиблення співпраці між двома закладами та розвиток науки та освіти обох країн. Для досягнення цієї мети планується продовження спільних наукових досліджень щодо впливу радіації на живі організми та радіаційної безпеки населення, що проживає на радіоактивно забруднених територіях внаслідок аварій на ЧАЕС та АЕС Фукусіма.

17 липня між Житомирською міською радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй було підписано Меморандум про партнерство з метою реалізації проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».

В. о. міського голови Любов Цимбалюк розповіла про те, що місто фактично безкоштовно отримує твердопаливні котли.

На базі Житомирського національного агроекологічного університету пройшов семінар на тему «Використання методу анімалотерапії (іпотерапії, каністерапії) в роботі з дітьми з особливими потребами»

Від сьогодні і до кінця місяця в Україні офіційно триває вступна кампанія для абітурієнтів. Правила прийому кожен вуз розробляв окремо та оприлюднював на своєму сайті у відповідному розділі.

Як і раніше, подаватися можна одночасно у 5 вищих навчальних закладів, але лише на три спеціальності в кожному. Вступнику при подачі документів необхідно вказувати пріорітетність обраного вишу та спеціальності. Зарахування на навчання здійснюється на основі результатів ЗНО, а також вступних випробувань, що проводять в університеті.

На основе экспертных мнений «ВД» составила консенсус-прогноз, который поможет сегодняшним выпускникам определиться с выбором профессии, чтобы легко найти работу в 2020 г.

Как считали

Во многих странах над краткосрочными и долгосрочными прогнозами для рынка труда работают отдельные государственные институты. Опираясь на их данные, власти, собственно, и формируют заказ на подготовку или переподготовку того или иного количества специалистов. У нас такое прогнозирование давно превратилось в формальность. 

Будьте разом із Житомирським національним агроекологічним університетом в соціальних мережах.

Facebook: https://www.facebook.com/znau.edu.ua

Twitter: https://twitter.com/ZhNAEU

Google+: https://plus.google.com/+ZnauEduUa

YouTube: https://www.youtube.com/c/ZnauEduUa

Вконтакте: https://vk.com/znau_edu_ua

Губернатор Сергій Машковський створив робочу групу для вивчення ситуації з державним підприємством «Україна».

Відповідне розпорядження підписане 6 липня та опубліковане на сайті ОДА.

«Відповідно до ст. ст. 6, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», протокольного рішення Житомирської обласної ради від 28.05.2015 щодо вилучення ДП «Україна» з переліку підприємств, що підлягають приватизації у 2015 році, та повернення його у структуру Житомирського національного агроекологічного університету утворити робочу групу для вивчення ситуації щодо повернення ДП «Україна» Черняхівського району у структуру Житомирського національного агроекологічного університету та затвердити її склад», - йдеться у документі.

10 липня 2015 року на базі Житомирського національного агроекологічного університету проводитиметься семінар «Використання методу анімалотерапії (іпотерапії, каністерапії) в роботі з дітьми з особливими потребами».

Рішенням Акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України від 30 червня 2015 року прийнято позитивне рішення щодо видачі нашому університету ліцензії для провадження діяльності з надання освітніх послуг у сфері вищої освіти з підготовки фахівців за напрямом підготовки 6.030507 «Маркетинг» (денна та заочна форми навчання).

Прийом документів здійснюється на денну форму навчання з 10 по 31 липня 2015 року, на заочну – з 15 липня по 29 липня 2015 року.

Протягом останнього року університет покращив свій рейтинг у «Топ 200 Україна» на 10 позицій, перемістившись у 2015 році із 168 на 158 місце. За цей же період у рейтингу вітчизняних університетів за рівнем їх присутності у мережі Інтернет (Webometrics) Житомирський національний агроекологічний університет підвищив свій рейтинг на 69 позицій, перемістившись із 196 на 127 місце.

23 червня в читальному залі Наукової бібліотеки ЖНАЕУ відбулися просвітянські студії «Бібліотека і місцева громада: працюємо на результат».

Учасниками просвітянських студій стали викладачі – члени Житомирського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та бібліотечні працівники.  Гості подарували з півсотні книг – словники, історичні розвідки, художню літературу – для користування у стінах бібліотеки.

Корисні посилання