Одним з важливих елементів навчального процесу є практика. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами у період навчання, набуття й удосконалення практичних навичок і умінь, визначених освітньою програмою спеціальності підготовки фахівців відповідних спеціальностей.
Закордонна практика є однією із складових загальної практичної підготовки студента за освітньо-професійною програмою зі спеціальності. Закордонна практика проходить на підприємствах різних країн світу з розвиненою економікою.
Метою такої практики є наступне:
- сприяння інтеграції національної освіти до світового освітнього простору на основі закріплення теоретичних знань студентів та оволодіння практичним досвідом за фахом у сферах сільського, лісового, водного господарства, ландшафтної діяльності, благоустрою територій, переробної та харчової промисловості, виробництва залізобетонних та металевих конструкцій для ландшафтних робіт і цивільного будівництва, туристичного та готельно-ресторанного бізнесу та інших; забезпечення мобільності студентів;
- оволодіння студентами інноваційними технологіями, прогресивними методами і формами організації праці, сучасною технікою та обладнанням тощо;
- опрацювання міжнародних та європейських баз статистичних даних (FAO-стат, EURO-стат, WTO-стат, ICAR тощо) щодо стану та розвитку галузі сільського господарства та інших галузей відповідно до сфери проходження закордонної практики;
- формування професійних компетентностей студента;
- забезпечення високого рівня конкурентоспроможності майбутніх фахівців на національному та міжнародному ринках праці.
Закордонна практика має низку переваг, основними з яких є такі:
- практичний досвід у провідних підприємствах розвинених країн світу;
- підвищення конкурентоспроможності студента в Україні та на міжнародному ринку праці;
- особисті контакти з успішними іноземними підприємцями;
- покращення рівня володіння іноземною мовою;
- подорожування, знайомство з культурою та ментальністю інших країн;
- отримання гідної стипендії;
- можливість започаткування власної справи в Україні.
Закордонна практика проходить на підприємствах різних країн, з якими встановлено партнерські відносини університету, безпосередніх підприємств або їх офіційних представників в Україні.
Для проходження закордонної практики студенту необхідно:
- Заповнити анкету.(посилання)
- Пройти співбесіду (для деяких програм практики – іноземною мовою) у відділі міжнародного співробітництва ЖНАЕУ.
- Оформити необхідні документи (заява щодо проходження практики тощо).(посилання)
- Скласти угоду з місцем практики (підприємством).
- Оформити індивідуальний графік навчання в університеті.
Після закінчення терміну практики студент обов’язково повинен оформити звіт та подати його керівнику практики на профільній кафедрі.
За останні роки зросла кількість студентів і збільшилася кількість країн, де студенти можуть пройти закордонну практику. Далі наведено географію виробничих практик студентів Житомирського національного агроекологічного університету у розрізі країн за 2018–2019 н. р.
Студенти, які пройшли закордонну виробничу практику, працюють на великих підприємствах, наукових закладах України і успішно використовують досвід, отриманий за кордоном. Значна їх частина має процвітаючий та стабільний бізнес в Україні.
Більш детальну інформацію ви можете отримати у відділі міжнародного співробітництва Житомирського національного агроекологічного університету.