Стажування науково-педагогічних працівників ЖНАЕУ за кордоном

Співробітниками університету у 20182019 роках велася робота з 5 міжнародних наукових грантів від іноземних ВНЗ і наукових установ та міжнародних фондів. Це дозволило представникам університету взяти участь у міжнародних освітніх програмах і проєктах, проходити наукове стажування та підвищити кваліфікацію за кордоном, проводити наукові дослідження у сучасних лабораторіях. Загалом стажування за кордоном науково-педагогічні працівники університету проходили у Норвегії, Словаччині, Болгарії, Польщі, Греції, Туреччині, Білорусі.

Науково-педагогічні працівники, які пройшли закордонне стажування:

  • Ковальчук Олександр Дмитрович, доцент кафедри міжнародних економічних відносин та євроінтеграції, виграв конкурс на участь у програмі WIRA щодо науково-педагогічного стажування у Державному університеті Пенсильванії (США) з 15.01.2018 р. по 04.05.2018 р.

kovalchuk 1

  • Литвинчук Ірина Леонідівна, доцент кафедри економічної теорії, інтелектуальної власності та публічного управління, пройшла стажування за програмою «Civic School for Sound EU Practice» у Європейському патентному відомстві, а також національних органах у сфері управління інтелектуальною власністю Німеччини та Польщі (м. Варшава, Польща, м. Берлін, м. Мюнхен, Німеччина).

za kordonom 2

  • Дерев’янко Дмитро Аксентійович, доцент кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії та Сукманюк Олена Миколаївна, доцент кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії, пройшли стажування за програмою «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота» у Вищій школі бізнесу Національного університету Луіса (м. Новий Сонч, Польща).
  • Кубрак Сніжана Василівна, доцент кафедри іноземних мов, пройшла стажування за програмою «Introduction to the Finnish Educational System» у Західно-Фінляндському Коледжі (м. Гуйттінен, Фінляндія).

za kordonom 3.png

  • Кубрак Сніжана Василівна, доцент кафедри іноземних мов, пройшла стажування за програмою «Introduction to the Finnish Educational System» у Західно-Фінляндському Коледжі (м. Гуйттінен, Фінляндія).

za kordonom 4

  • Усюк Тетяна Вікторівна, доцент кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції, в грудні завершує 5-місячне стажування в Університеті штату Огайо, США.

za kordonom 5.png

  • Німко Ольга Борисівна, доцент кафедри правознавства Житомирського національного агроекологічного університету, проходила закордонне наукове стажування за Програмою дослідницького стажування CEU/HESP Research Excellence Fellowship program у Центрально-Європейському університеті (CEU), Будапешт, Угорщина.

za kordonom 6

  • Зінчук Тетяна Олексіївна, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції проходила стажування в Німеччині за програмою Civic School for Sound EU Practice.

za kordonom 7.png

  • 6 науково-педагогічних працівників університету Журавель Сергій Васильович, Хант Галина Олександрівна, Ковальчук Олександр Дмитрович, Фурман Світлана Володимирівна, Шукалович Василь Федорович та Чайкін Олександр Валентинович у рамках реалізації міжнародного проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» перебували з робочим візитом у Німеччині в Інституті стійкого розвитку Еберсвальде, Інституті аграрного розвитку в економіках перехідного періоду імені Лейбніца – IAMO, Інституті техніки та економіки (м. Дрезден).

za kordonom 8.png

У рамках досягнутих домовленостей з доктором Ян-Урбаном Сандалом -  науковим радником Міністерства торгівлі та промисловості Королiвства Норвегiя, керівником Північної ради з питань соціального підприємництва, 6 науково-педагогічних співробітників Житомирського національного агроекологічного університету  у червні проходили закордонне наукове стажування в Науково-дослідному інституті Сандала / Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute (м. Осло, Норвегія).

Зокрема, протягом 716 червня керівник ННЦ інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами ЖНАЕУ Ірина Литвинчук та керівник відділу аспірантури та докторантури університету Наталія Мельник стажувалися за програмою SPME (Sandal Private Museum Exchange Program), яка передбачала підвищення кваліфікації у сфері документознавства та адміністрування дослідницької діяльності.

Відповідний грант на стажування одночасно з нашими викладачами за цією ж програмою виграли директор Інституту OMEGA, заступник генерального директора POLYCO Group, професор Ханойського університету науки і технологій Дин Ван Нха (В'єтнам) та почесний професор економічної історії Лундського університету Бенні Карлсон (Швеція).

Протягом 2130 червня   за програмою академічних обмінів SIE (Sandal Institute Exchange) стажувалися викладачі факультету економіки та менеджменту ЖНАЕУ - Віталий Данкевич, Каріна Разумна, Настасія Пугачова та провідний фахівець відділу міжнародного співробітництва   Олександр Чайкін. Відповідна програма передбачала підвищення кваліфікації з питань реалізації освітніх програм у сфері соціального та інноваційного підприємництва.

Всі шестеро переможців грантового конкурсу є випускниками Школи соціального підприємництва (Social Entrepreneur IBS), яка проводилася на базі  Житомирського національного агроекологічного університету у першому півріччі 2019 року та передбачала підготовку за трьома навчальними курсами.

za kordonom 9

za kordonom 10  za kordonom 11

У травні 2019 р. стажування  на біофабриці «Bioveta a. s.» у Чехії проходили працівники навчально-наукової клініко-діагностичної лабораторії Житомирського національного агроекологічного університету Тетяна  Буднік  та Ніна Лебедівська.

Результатом навчання є готовність спеціалістів до виконання сучасного методу ELISA (ІФА, імуноферментний аналіз). У рамках подальшої співпраці між Житомирським національним агроекологічним університетом та ТОВ "Біовета" планується відкриття сучасної лабораторії на базі факультету ветеринарної медицини.

za kordonom 12

za kordonom 13

za kordonom 14

za kordonom 15

za kordonom 16

Протягом 4–17 березня  2019р. керівник навчально-наукового центру інноватики, інтелектуальної власності та управління проєктами Житомирського національного агроекологічного університету    Ірина Литвинчук та доцент кафедри економічних відносин та європейської інтеграції Петро Пивовар  проходили стажування за програмою Німецько-Української школи з Аграрної економіки «Foundations of Agricultural Economics: Selected Topics» в рамках спільного проєкту Leibniz Institute of Agricultural Development in Transition Economies (IAMO), Institute of Agricultural and Nutritional Sciences of the Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg (MLU) та Київської школи економіки (KSE) за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

za kordonom 17

za kordonom 18

za kordonom 19

Завідувач кафедри таксації лісу та лісовпорядкування  факультету лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету Юрій Сірук та доцент   кафедри Федір Марков пройшли стажування на базі Лісотехнічного університету у м.Софія (Болгарія).

Під час стажування вони розширювали свої знання і вміння із застосування ГІС при лісовпорядкуванні та таксації лісу, фотограмметрії і дистанційного зондування Землі, лазерного сканування із застосуванням технології LIDAR, а також використання сучасних мобільних додатків при проведенні знімальних робіт, влаштуванні технологічної мережі за проведення лісозаготівельних робіт у гірській місцевості.

za kordonom 20

za kordonom 21

za kordonom 22