Ярмолюк Микола Якович

Ярмолюк Микола Якович – письменник, журналіст

 

Народився 1 травня 1932 року у селі Пустоха (зараз Прибережне) Ружинського району Житомирської області в родині директора колгоспного цегельного заводу. Працював інструктором Ружинського райкому комсомолу, в редакції Потіївської районної газети, в редакціях Баранівського, Дзержинського (тепер Романівський), Володарськ-Волинському, Радомишльського районів.

У 1964 році закінчив заочне відділення Житомирського сільськогосподарського інституту, у 1968 – Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Автор тридцяти книг оповідань, повістей, романів для дорослих і дітей, двох збірок детективів. Перший серйозний твір «Сама в хаті» побачив світ у 1968 році у журналі «Дніпро». Схвальні  відгуки читачів отримали книги про чорні дні фашистської окупації – «Ружі пливуть за водою» (1973, видавництво «Молодь»), повість «З роду Сіриків» (1985, «Радянський письменник»), роман «Дорога без початку і кінця» (1990, «Радянський письменник»)

Книжки М.Я.Ярмолюка виходили великими накладами, одразу розходились з полиць магазинів і бібліотек. Сучасників захоплюють гострі сюжети з несподіваним фіналом, вміння творити характер героя, тонкий психологізм, самобутність і бійцівський характер самого автора.. Літературознавці, критики підкреслюють не традиційність стилю і змісту творів. Видавав і редагував власну незалежну газету «Радомишль». Зараз редактор газети «Наше Полісся».