Стельмах Тетяна Дмитрівна

Стельмах Тетяна Дмитрівна

(7.10.1951-2.04.2007)

 Герой Соціалістичної Праці

(Указ Президії Верховної Ради СРСР від 6.03.1981)

Народилась 7 жовтня 1951 року в селі Слобідка Користишівського району Житомирської області. Батьки Дмитро Васильович та Устина Григорівна – дояри.

Після закінчення семирічної школи у 14-річному віці пішла працювати на ферму разом з батьками. Вже у першій рік надоїла по 2800 кілограмів молока від кожної корови.

Вивчила досвід передових доярок гуменницького колгоспу «Комуніст» Героя Соціалістичної Праці Лідії Михайлівни Шегеди, кавалера ордена Леніна Галини Іванівни Куціківської, свого батька, якій щороку надоював 3-4 тисячі кілограмів молока.

У 1974 році закінчила повний курс Коростишівської заочної середньої школи.

Цього ж року за рекордний надій  в районі у 6286 кілограмів молока нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора. У 1975, 1976 рр. була переможцем обласного конкурсу доярок. Нагороджена орденом Леніна.

20 червня 1975 року обрана депутатом Верховної Ради Української РСР від Коростишівського виборчого округу. Працювала в комісії з охорони здоров’я і соціального забезпечення.

Постановою ЦК ВЛКСМ від 12 лютого 1976 року ій присуджена премія Ленінського комсомола.

У 1980 році за підсумками обласного конкурсу тваринників постановою обкому КПУ, обласної ради народних депутатів та обкому ЛКСМУ Тетяна Дмитрівні присуджено перше місце. Вона одержала від кожної корови по 8 тисяч кілограмів молока. Корови її групи Малина та Герань давали більше 40 літрів молока щоденно.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 6 березня 1981 року

Т.Д. Стельмах удостоєна почесного звання Героя Соціалістичної Праці.

Свій район представляла на ВДНГ СРСР и ВДНГ УРСР.

У 1982 – 1988 рр. навчалась на заочному відділенні зооінженерного факультету (нині технологічний) Житомирського сільськогосподарського інституту (нині Житомирський національний агроекологічний університет). Працювала зоотехніком у своєму колгоспі.

Успішно захистила дипломний проект «Вирощування нетилів в колгоспі ім. Мічуріна Користишівського району Житомирської області » під науковим керівництвом доцента О.Ф.Дуба.

Про трудові здобутки, передовий досвід знатної доярки видано буклети, листівки, у центральній, місцевій пресі надруковано більш 50 статей.