Шпичак Олександр Михайлович

Шпичак Олександр Михайлович – доктор економічних наук, професор, академік НААН України, завідувач відділення ціноутворення, інфраструктури та розвитку наукових інновацій ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААНУ

 

Народився 21 квітня 1941 р. у смт. Узин Київської області. В 1963 р. закінчив з відзнакою Житомирський сільськогосподарський інститут і п'ять років працював старшим економістом, начальником планово-економічних відділів районних управлінь сільського господарства Рівненської області. У 1968-1971 рр. навчався в очній аспірантурі Українського НДІ економіки і організації сільського господарства (нині ННЦ "Інститут аграрної економіки" НААН України), в 1971 р. захистив кандидатську дисертацію. Працював в цьому ж інституті молодшим, старшим науковим співробітником, завідувачем сектора, відділу, відділення, заступником директора з наукової роботи. У 1991 р. захистив докторську дисертацію. У 1993 р. обраний член-кореспондентом УААН, в 1994 р. – присвоєно вчене звання професора. У 1996 р. обраний академіком секретарем Відділення аграрної економіки і земельних відносин УААН, членом Президії УААН і переведений на постійну роботу в УААН. У 1998 р. обраний Віце-президентом Національної асоціації бірж України. В 1999 р. обраний академіком Національної академії аграрних наук України. З 2005 р. працював директором НДІ економіки і менеджменту АПВ Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Керував і безпосередньо брав участь в дослідженнях понад 25 державних наукових тематик, програм в підпрограм. З проблем аграрної економіки опублікував понад 400 наукових праць. Під його науковим керівництвом підготовлені та захистили дисертації 6 докторів і 34 кандидати економічних наук, в даний час навчаються 7 аспірантів та 2 докторанти.

З вересня 2011 р. Шпичак О.М. очолює відділення ціноутворення, інфраструктури та розвитку наукових інновацій ННЦ "Інститут аграрної економіки" НААНУ.

Заслужений діяч науки і техніки України (1997 р.). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2001 р.), трудовою відзнакою Мінагрополітики України «Знак пошани» (2006 р.), Почесною грамотою Мінагрополітики України (2006 р.) та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2011 р.).