Сергій Іванович Климович

Сергій Іванович Климович

(1909-1946) 

Старший лейтенант Робітничо-селянської Червоної Армії, учасник Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу (1943).

Сергій Климович народився 4 квітня 1909 року в селищі Шепетівка (нині - місто в Хмельницькій області України). У 1939 році він закінчив робітфак при Житомирському сільськогосподарському інституті, після чого працював спочатку бригадиром у колгоспі, потім у виконавчому комітеті Шепетівського райради депутатів трудящих. В 1936- [1939] ах проходив службу в Робітничо-селянської Червоної Армії. У серпні 1941 року Климович повторно був покликаний в армію. У 1942 році він закінчив Гомельское піхотне училище. З травня того ж року - на фронтах Великої Вітчизняної війни. До жовтня 1943 лейтенант Сергій Климович командував ротою 895-го стрілецького полку сто дев'яносто третьому стрілецької дивізії 65-ї армії Центрального фронту. Відзначився під час битви за Дніпро.

У ніч з 14 на 15 жовтня 1943 Климович у складі штурмової групи на підручних засобах переправився через Дніпро в районі селища Лоєв Лоєвського району Гомельської області Білоруської РСР і взяв активну участь у захопленні трьох траншей і висоти, звільненні села Крупейкі. У тому бою він отримав тяжке поранення.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 30 жовтня 1943 року за «зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм» лейтенант Сергій Климович був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка »за номером 1672.

Закінчив курси «Постріл». Після закінчення війни Климович був звільнений у запас. Повернувся в Шепетівку. Помер від наслідків отриманих поранень 14 січня 1946, похований у Шепетівці.

Був також нагороджений медаллю.

На честь Климовича встановлено обеліск і названа вулиця в Шепетівці.