Савчук Іван Миколайович

Савчук Іван Миколайович – доктор сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України

 

Народився 26 липня 1959 року в с. Листвин Овруцького району Житомирської області. У 1982 році закінчив з відзнакою Житомирський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Зоотехнія».

З 1983 року працює в Інституті сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України. Є співавтором поліського типу української чорно-рябої молочної породи.

Запровадив у виробництво систему згодовування тваринам природних мінералів-сорбентів у зоні радіоактивного забруднення, що значно підвищують продуктивність тварин (на 1,4-34,7%) і сприяють зниженню нагромадження радіоцезію у продукції тваринництва на 3,1-78,3%. Ним удосконалено способи отримання екологічно чистої продукції тваринництва в зоні аварії на ЧАЕС шляхом оптимізації вуглеводного, протеїнового і мінерального живлення великої рогатої худоби, що дозволяє знизити в молоці та яловичині питому активність 137Cs на 4,7-38,6%, концентрацію Pb  і Cd в 1,2-3,8 рази. Автор близько 120 наукових праць.