Мокрицький Георгій Павлович

Мокрицький Георгій Павлович – літератор, публіцист, видавець, краєзнавець, фотохудожник, історик архітектури, громадський діяч

Народився 28 січня 1952 року у Житомирі в сім’ї інтелігентів. У 1974 році закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут. Після демобілізації з армії працював у Житомирській обласній організації товариства «Знання». З 1981 року – кореспондент, старший кореспондент, завідувач відділу листів і масової роботи обласної газети «Комсомольська зірка»; у 1986-1988 працював в Житомирській районній газеті «Зоря комунізму»; у 1989-1995 у газеті «Житомирський вісник» - репортером, завідувачем відділу, відповідальним секретарем. У 1997 заснував приватне краєзнавче видавництво «Волинь» і є його головним редактором.

Є членом редколегії Всеукраїнського науково-популярного журналу «Краєзнавство», членом Головної Ради Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури,  Віце-головою Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників «Волині».

Найплідніший в області автор в галузі краєзнавства, відомий в Україні й за її межами. Видав 64 книги і монографії. Ініціатор, упорядник видавничої серії «Історія трудових колективів Житомирщини». Понад 10 років – заступник голови комісії з топоніміки Житомирської міської Ради. Є автором телевізійних фільмів, ведучим і учасником циклів передач з краєзнавства.

Нагороджений Житомирською міською радою почесною відзнакою «За заслуги перед містом» ІІІ і ІІ ступеня, почесним знаком УМВС України «За заслуги перед міліцією»; Почесними грамотами і грамотами Житомирської облдержадміністрації і обласної ради; Державного комітету України з радіомовлення і телебачення; правління Національної Спілки архітекторів України, Головною радою Українського Товариства охорони пам’яток історії і культури; міською радою; Патріархом Київським всія України-Русі Філаретом, Київським інститутом бізнесу і технологій тощо.

Заслужений журналіст України (1993), член Національної спілки журналістів України (1983), член Національної Спілки архітекторів України (1995), голова Житомирської організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури (з 2011 р.).