Дідківський Володимир Олександрович

Дідківський Володимир Олександрович

(7.11.1953)

Герой України

(Указ Президента України від 14.11.2002)

Народився 7 листопада 1953 року у селі Корнин Попільнянського району Житомирської області. Закінчивши професійно-технічне училище, розпочав свою трудову діяльність майстром на київському заводі «Більшовик». У 1975–1988 рр. працював інженером по трудомістких процесах у хмелерадгоспі «Попільнянський» села Жовтневе, у 1988–1992 – начальником цеху твариництвами.

У 1987 році закінчив зооінженерний факультет Української ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарської академії, за фахом – зооінженер.

У 1992 році обраний головою ПКП ім. Фрунзе села Єрчики Попільнянського району, яке у 2000 році реорганізовано у приватну аграрну фірму «Єрчики». З того часу - її директор.

У 2006 році закінчив аспірантуру Житомирського національного агроекологічного університету.

В інституті розведення і генетики сільськогосподарських тварин НААН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступення кандидата сільськогосподарських наук «Селекційно-генетичні аспекти створення високопродуктивного молочного стада». Науковий керівник – завідувач кафедри розведення, генетики та біотехнологій Житомирського Національного агроекологічного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор М.С. Пелехатий.

Господарство орендує 5345 га землі. Успішно вирощують зернові, за німецькою технологією – цукрові буряки, сою, ріпак, виготовляють корми і утримують племінну молочну та м’ясну худобу і свиней. Вирощується понад 14,3 тисячі тонн зернових, зокрема кукурудзи на зерно 7,7 тисяч тонн, близько 27 тисяч тонн цукрових буряків, 1369 тонн озимого ріпаку, 277 тонн сої; виробляється 4,4 тисячі тонн молока та реалізують на забій близько 277 тонн худоби всіх видів у живій масі.

Середня молочна продуктивність корів становить 6016 кг. Рентабельність молока у 2010 році складала 108,4 %. Тваринництво забезпечено високоякісними кормами потрібної структури в достатній кількості: якісним сінажем з багаторічних трав, якісне сіно зі злако-бобових. Перетравний протеїн постачає макуха з південних районів. Під кормові культури відводиться близько 39% посівних площ, з них під багаторічні трави – 30,5%, під кукурудзу на силос і зелений корм – 30,1%, однорічні трави – 36,7 та коренеплоди – 0,7%.

У власному комбікормовому цеху виготовляють комбікорми з мінерально-вітамінними добавками. Лактуючі і сухостійні корови отримують відповідну до фізіологічного стану норму.

Ведеться цілеспрямована селекційно-племінна робота. ПАФ „Єрчики” має статус племінного заводу  з розведення ВРХ української чорно-рябої молочної  та української червоно–рябої молочної порід й абердин – ангуської породи та племрепродуктора Поліської м’ясної породи.

З 1995 року стала завозиться племінна худоба чорно-рябої молочної  та української червоно–рябої молочної порід із господарств – репродукторів  Волинської, Житомирської, Чернівецької областей, використовували бугаїв-плідників планових порід на маточному поголів’ї місцевого походження та чистопородних чорно-рябих голштинських бугаїв. Цілеспрямований добір бугаїв та відбір тварин бажаного типу дозволив створити в господарстві високопродуктивне стадо. Громадське стадо налічує більше 500 корів.

Високі прибутки від інтенсивного виробництва в „Єрчиках” використовуються на будівництво виробничих приміщень, житла, закупівлю нової техніки, соціальні потреби працівників і пенсіонерів. 30 молодих сімей отримали нове житло. Побудовано 10 тваринницьких та інших підсобних приміщень, придбано 4 трактори, 5 комбайнів.

 Показовою є соціальна сфера агрофірми. Безкоштовно здійснюється харчування працівників господарства, 2 автобуси возять людей на роботу і додому. Найкращих працівників нагороджують легковими автомобілями.

Особливу увагу директор приділяє школі. Дітей із сусідних сіл Велика Чернявка та Яблунівка до школи  возить автобус агрофірми, а також спортсменів школи на змагання. Учні 5–9 класів харчуються виробленими агрофірмою екологічно чистими продуктами. Шкільна бібліотека передплачує необхідні періодичні видання, купується довідкова, науково- пізнавальна література. Школа має музичні центри, комп’ютери, принтер, ксерокс, телевізори. В кабінетах – гарні меблі. Школярі забезпечені відмінним спортінвентарем.

Агрофірма „Єрчики” та її директор В.О. Дідківський відомі далеко за межами України, неодноразово нагороджувались дипломами міжнародних виставок – ярмарків. Набутий досвід викладений у наукових працях директора.

В.О. Дідківський – депутат обласної ради трьох скликань, голова постійної комісії з питань АПК.

Указом Президента України від 14 листопада 2002 року Володимиру Олександровичу Дідківському, першому і досі єдиному на Житомирщині, за видатні заслуги перед Українською державою у розвитку аграрного комплексу, впровадження сучасних форм господарювання присвоєно почесне звання Героя України з врученням ордена Держави. Вибрано почесним членом Національної академії аграрних наук України.

ПАФ «Єрчики» є базовим господарством для підготовки аспірантів ЖНАЕУ.

Студенти ЖНАЕУ проходять виробничу практику в господарстві
В.О. Дідківського. Готують дипломні проекти часто на замовлення агрофірми.

Вчені університету надають науково-методичну допомогу.