директор НІІ, доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем.
Народився у 1976 р. в м. Дубровиця Рівненської області. Закінчив Державну агроекологічну академію України (м. Житомир) у 1998 році за спеціальністю механізація сільськогосподарського виробництва.
У 2004 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Обґрунтування процесу роботи та параметрів ротаційно-лопатевого робочого органу ґрунтообробного знаряддя». В 2015 році захистив докторську дисертацію на тему «Механіко-технологічне обґрунтування параметрів обладнання для підвищення енергетичної автономності агроекосистем» за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Є одним із співзасновників наукової групи «Біоенергетичні системи» (https://www.facebook.com/groups/besinags/).
Сфера наукових інтересів
Технічна біоенергетика, технічне забезпечення агроекосистем.
Загальна кількість публікацій
На грудень 2016 року має 143 публікації, з них 115 наукових (у тому числі 54 наукові праці, опубліковані у вітчизняних і 20 у міжнародних рецензованих фахових виданнях) та 27 навчально-методичного характеру (з них 1 підручник, 2 навчальних посібники у співавторстві/одноосібно ).
Контактна інформація
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Web: http://besinags.webnode.com.ua/
http://orcid.org/0000-0002-5129-8746
Діяльність інституту
Основні напрямки наукових досліджень науково-інноваційного інституту інженерії агропромислового виробництва та енергоефективності:
- формування наукових основ переходу від інтенсивного землеробства заснованого на використанні пестицидів до органічного виробництва екологічно безпечної продукції на основі використання точних машин;
- розробка методів збереження родючості ґрунтів та технічне забезпечення виробництва і внесення органічних добрив;
- дослідження агрофізичних та мікробіологічних властивостей ґрунтів як наукової основи для формування впливу робочих органів на ґрунт;
- зменшення негативного впливу польових машин на родючий шар ґрунту;
- оснащення аграрного виробництва сучасними біогазовими установками та майданчиками для механізованого компостування гною та посліду, очистка стічних вод переробних підприємств за допомогою біогазових установок;
- розвиток переробної галузі в умовах сільськогосподарського виробництва із додержання стандартів якості продукції;
- підвищення рівня енергетичної автономності агроекосистем.
Основні завдання в галузі технічного забезпечення аграрного виробництва та природоохоронної сфери полягають у тому, щоб в наукових розробках забезпечити створення нових, модернізацію та вдосконалення існуючих технічних засобів і технологічних процесів, які забезпечують підвищення ефективності використання технічних та біоенергетичних систем природокористування; створити комплексні систем природокористування, які забезпечують екологічно безпечне органічне виробництво продукції та підвищують рівень власної енергетичної автономності; підвищити надійність використання технічних та біоенергетичних систем природокористування.
Науковці Науково-інноваційного інституту інженерії агропромислового виробництва та енергоефективності співпрацюють із Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» , Інститутом відновлюваної енергетики Національної академії наук України, Біоенергетичною асоціацією України, Українським науково-дослідним інститутом прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого, Національним науковим центром «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», компанією Free Energy. Надзвичайно успішною є співпраця із Агентством ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) у проекті «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агрохарчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України». Науковці ННІ також співпрацюють із багатьма агрофірмами, промисловими та іншими підприємствами Житомирської області, зокрема, та України загалом.
Науково-технічна рада
В Науково-інноваційному інституті інженерії агропромислового виробництва та енергоефективності функціонує науково-технічна рада, що є колегіальним органом управління науковою і науково-технічною діяльністю інституту.
До складу науково-технічної ради інституту входять:
Кухарець Савелій Миколайович, директор науково-інноваційного інституту інженерії агропромислового виробництва та енергоефективності, завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем, д. т. н., проф. – голова;
Журавльов Валерій Пилипович, завідувач кафедри вищої та прикладної механіки, д. ф-м. н., проф., – заступник голови;
Медведський Олександр Васильович, старший викладач кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії, к. т. н. – секретар;
Грабар Іван Григорович, завідувач кафедри процесів, машин і обладнання в агроінженерії, д. т. н., проф.;
Шелудченко Богдан Анатолійович, професор кафедри механіки та інженерії агроекосистем, к. т. н., проф.;
Ярош Ярослав Дмитрович, декан факультету інженерії та енергетики, к. т. н., доц.;
Савченко Василь Миколайович, завідувач кафедри машиновикористання та сервісу технологічних систем, к. т. н., доц.;
Цивенкова Наталія Михайлівна, заступник з наукової роботи декана факультету інженерії та енергетики, доцент кафедри механіки та інженерії агроекосистем, к. т. н., доц.
Положення про атестаційну комісію
Положення про НТР НII ІАВЕ
Положення про НII IАВЕ ЖНАЕУ
Рішення атестаційної комісії щодо енергоаудиторів
Рішення атестаційної комісії у сфері енергоефективності