Horizont logo

«Горизонт 2020» – це найбільша програма досліджень та інновацій в ЄС, фінансування якої протягом 2014–2020 рр. становить майже 80 мільярдів євро. Це забезпечить підґрунтя для нових наукових стартапів та відкриттів.

«Горизонт 2020» – це фінансовий інструмент, що реалізується Інноваційним Союзом, спрямований на забезпечення глобальної конкурентоспроможності Європи у світі.

Як засіб для стимулювання економічного зростання та створення робочих місць, «Горизонт 2020» має політичну підтримку лідерів Європи та членів Європарламенту. «Горизонт 2020» – це інвестиція в наше майбутнє, і тому вони поклали його в основу програми ЄС щодо розумного, стійкого та всеосяжного зростання.

Мета програми полягає в тому, щоб Європа виробляла науку світового класу, знімала бар'єри для інновацій та полегшувала державному та приватному секторам спільну роботу в реалізації інновацій.

Вона об’єднує:

  • рамкові програми з досліджень і технологічного розвитку (Framework Programme for Research and Technical Development);
  • рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій (Competitiveness and Innovation Framework Programme - CIP);
  • європейський інститут інновацій та технологій (European Institute of Innovation and Technologies – ЕІТ).

Для участі у програмі «Горизонт 2020» необхідно задовольнити такі умови:

  • у проєкті повинні брати участь не менше трьох юридичних осіб (будь-яка юридична особа, заснована в країні ЄС або асоційованій країні);
  • кожна з таких трьох юридичних осіб має бути заснована в трьох окремих країнах ЄС або асоційованій країні;
  • усі три юридичні особи мають бути незалежними одна від одної.

Право на фінансування від ЄС мають такі учасники:

  • будь-яка юридична особа, заснована в країні ЄС або асоційованій країні;
  • будь-яка міжнародна організація з участю ЄС;
  • будь-яка юридична особа, заснована в третій країні, визначеній у робочій програмі.

З липня 2015 року Україна є асоційованим членом програми Горизонт 2020, тому має можливість користуватися тими ж привілеями, якими користуються крани ЄС.

Детальну інформацію щодо участі у програмі «Горизонт 2020» можна отримати за посиланнями:

https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en

http://h2020.com.ua

Інформаційні дні програми "Горизонт-2020" у жнаеу

Житомирський національний агроекологічний університет регулярно бере участь в Інформаційних днях програми «Горизонт 2020».

Зокрема, 28 лютого 2019 р. у Житомирському національному агроекологічному університеті був проведений Інформаційний день програми «Горизонт 2020», в рамках якого науковцям, викладачам та студентам презентували актуальні конкурси та гранти програми,  акцентуючи увагу на їх можливостях, напрямках, умовах, фінансуванні  тощо. 

Детальну інформацію про участь України у програмі "Горизонт – 2020" та індивідуальні гранти Європейської Ради досліджень подавали Валентина Андрущенко, Людмила Кострова та Таїсія Симочко.

Модератором заходу була  керівник Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами ЖНАЕУ Ірина Литвинчук.

Після завершення презентації усім учасникам вручили сертифікати.

Horizont 1

Horizont 2

Horizont 3