Навчально-наукова клініко-діагностична лабораторія

Навчально-наукова клініко-діагностична лабораторія факультету ветеринарної медицини створена рішенням вченої ради ЖНАЕУ та введена в дію наказом ректора від 24.10.2018 року.

Основним завданням лабораторії є: проведення на високому навчально-методичному рівні згідно з діючими робочими освітніми програмами та методичними рекомендаціями лабораторних занять для здобувачів освіти усіх рівнів, а також створення належних умов на сучасному науково-технічному рівні для проведення наукових досліджень та надання платних послуг з лабораторної діагностики.

Освітній процес забезпечується відповідно до затверджених навчальних планів та розкладу занять. Для сприяння підвищенню рівня професійної підготовки студентів та поглиблення наукових досліджень функціонує студентський гурток «In vitro». На базі лабораторії проводяться наукові дослідження співробітниками всіх кафедр факультету ветеринарної медицини та інших факультетів університету. Лабораторія забезпечує виконання морфологічних досліджень крові за 24 показниками, біохімічних досліджень крові тварин за 22 показниками, мікроскопічне дослідження сечі, калу, а також дослідження якості м’яса, молока та меду. Усі прилади та обладнання мають свідоцтва про проходження повірки засобу вимірювальної техніки.

 

5-6 вересня 2017 року в Житомирському національному агроекологічному університеті відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО І ПРОДОВОЛЬЧА БЕЗПЕКА», в якій прийняли участь представники з Німеччини, Республіки Білорусь, інших установ, а також науково-педагогічні працівники факультету ветеринарної медицини. Після пленарного засідання делегати конференції відвідали підприємства ПП «Галекс-Агоро» – ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м'ясний продукт», де генеральний директор Ющенко Олександр Миколайович та директор виробництва Олена Олександрівна Стретович ознайомили учасників з технологіями виробництва й реалізації органічної продукції.

 

10 листопада 2017 року студенти факультету ветеринарної медицини 3 курсу ОС «Магістр» з асистентом кафедри акушерства і хірургії, к. вет. н. Євтух Л. Г. прийняли участь у виробничому процесі – роботі ТОВ «Українська генетична компанія» в рамках проведення виїзного заняття з навчальної дисципліни «Акушерстово, гінекологія та біотехнологія розмноження тварин».

Під час заняття студенти були присутні при підготовці штучної вагіни та взятті сперми від бугаїв-плідників, відвідали виробничу лабораторію Житомирського Селекційного Центру, проводили оцінку якості еякулятів, ознайомились з процесами кріоконсервації, зберігання і транспортування сперми. Після чого прослухали 30 хвилинні лекції: директора селекційно-племінної роботи та відтворення с.-г. тварин Іваницької Валентини Миколаївни щодо індивідуального закріплення бугаїв за маточним поголів’ям стада та аналізом генетичного прогресу в господарствах і  головного лікаря ветеринарної медицини Євтуха Богдана Сергійовича, який також ознайомив студентів з умовами утримання, взяття сперми від бугаїв-плідників та методами штучного осіменіння.

 

Одна з 30 переможців «Агро-2018» благодійного фонду Бориса Колеснікова, студентка факультету ветеринарної медицини Буднік Тетяна відвідала сільськогосподарську виставку – Fieragricola 2018 у Вероні. Де мала можливість ознайомитись з новими технологіями обробки землі, доглядом за тваринами та птицею, застосуванням добрив та кормів, зберіганням врожаю та новітніми сільськогосподарськими машинами. На виставці кожний зі студентів знайшов цікаві стенди зі своєї спеціалізації, мав можливість поспілкуватися з спеціалістами, дізнався про новинки, інновації та тенденції розвитку світової сільськогосподарської галузі.

Фонд Бориса Колеснікова підготував ще один сюрприз – цікаві екскурсії по Вероні та Падуї. Там вони побачили головні пам`ятки італійських міст – Арену-ді- Верона, Дім Джульєтти, Фонтан Веронської Мадонни, Падуанський  кафедральний собор, Палаццо делла Раджоне, пройшлись по всім культурним місцям старовинного міста та проїхались на місцевому міському виді транспорту – трамваї на шинах.

 

 

22 січня 2021 року на факультеті ветеринарної медицини Поліського національного університету відбулася ХХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція магістрів та бакалаврів «Наукові здобутки студентської молоді у ветеринарії». Для участі в конференції здобувачами вищої освіти було подано більше 70 наукових робіт, які представляли результати досліджень щодо інфекційної, інвазійної та внутрішньої патології тварин, морфології, акушерства і хірургії, ветеринарної санітарії, експертизи та гігієни. Варто відмітити пізнавальні доповіді дослідницького характеру студентів 1 курсу освітнього ступеня магістр.

Учасники конкурсу, роботи яких під час обговорення зайняли призові місця, будуть нагороджені дипломами першого, другого і третього ступеня.

За результатами конференції найкращі роботи було відібрано для участі у І-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Найкращі 3 будуть рекомендовані для участі у ІІ турі конкурсу, який відбудеться на базі Одеського державного аграрного університету.

 

10 лютого 2021 року на факультеті ветеринарної медицини Поліського національного університету пройшов міждисциплінарний тренінг. Взаємозв’язані питання з дисциплін: Порівняльна анатомія тварин та Ветеринарна мікробіологія та імунологія, були подані студентам у вигляді практичних ситуаційних завдань. Пошук правильних відповідей відбувся в ході колективного, дискусійного обговорення. Захід такого типу, організаторами якого були: доцент кафедри анатомії і гістології Сокульський І.М. та доцент кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Солодка Л.О., викликав інтерес у студентів, симулював їх до активної індивідуальної роботи.

Дискусії подібного типу, направлені на формування у студентів здатності щодо прийняття відповідальних, персональних чи колективних рішень, в подальшому будуть продовжені.