Калиновський Григорій Миколайович
доктор ветеринарних наук, професор
Дата і місце народження

19 квітня 1938 р., с. Нагачів, Яворівського району Львівської області

Коротка біографія

З 1955 по 1957 рр. слухач однорічної ветеринарної школи м. Львова та молодший фельдшер колгоспу ім. Сталіна в с. Нагачів.

З 1960 по 1965 р.р. навчався на факультеті ветеринарної медицини Національного аграрного університету. Після цього впродовж 7 років працював у Тячівському районі Закарпатської області, займаючи посади завідувача Дібровської ветеринарної дільниці, заступника головного ветеринарного лікаря району і старшим ветеринарним лікарем радгоспу “Верховина”.

В 1972 року навчався в аспірантурі при кафедрі акушерства НАУ.

У 1975 захистив кандидатську дисертацію на тему: “Гістологічні зміни в карункулах, фізико-хімічні і цитологічні показники в лохіях корів у післяродовий період” /м. Київ/.

З 1975 року по 1995 рік працював на факультеті ветеринарної медицини НАУ, займаючи посади асистента і доцента кафедри хірургії.

Докторську дисертацію на тему: “Морфофункціональне обґрунтування раціональної профілактики акушерської патології в корів” захистив у 1993 році /м. Львів/.

У 1994 році присвоєно наукове звання професора кафедри хірургії НАУ.

З 1995 року працює завідувачем кафедрою акушерства і хірургії ЖНАЕУ.

З 1996 по 2011 рік був деканом факультету ветеринарної медицини.

Сфера наукових інтересів

Вивчення патології родів і післяродового періоду в корів, обґрунтування раціональної профілактики патології родів, прогнозування відтворення великої рогатої худоби в господарствах зон радіоактивного забруднення.

Загальна кількість публікацій

Є співавтором "Довідника ветеринарного лікаря" (Київ: Наука – 1990), підручників "Загальна ветеринарна хірургія" (Київ: Наука – 1990), "Спеціальна ветеринарна хірургія" (Київ: Наука – 1991), довідника "Болезни молодняка сельскохозяйственных животных", монографії "Материнська плацента і затримання посліду у корів" (Житомир, 2003), автором і співавтором численних методичних порад і розробок для студентів, наукових статей.

Був членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у Харківській зооветеринарній академії, Білоцерківському державному аграрному університеті. Зараз дійсний член спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у Державному агроекологічному університеті, Національному аграрному університеті, Сумському національного аграрному факультеті.

Основні наукові та методичні праці: