Історія кафедри
Кафедра акушерства, хірургії і терапії факультету ветеринарної медицини була сформована у 1994 році. Основне завдання педагогічного складу кафедри – надати студентам ґрунтовні знання з таких клінічних ветеринарних дисциплін: акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин; оперативна хірургія; загальна та спеціальна хірургія; офтальмологія, ортопедія та травматологія; анестезіологія тварин, які є випускними за спеціальністю. Головним завданням кафедри є організація та здійснення навчально-методичної і наукової роботи за профілем кафедри, виховної роботи серед студентів, підготовка науково-педагогічних кадрів і підвищення їх кваліфікації.
Кафедру акушерства і хірургії в період з 1994 року по 2020 рік очолював доктор ветеринарних наук, професор Калиновський Г.М.
Калиновський Григорій Миколайович
Калиновський Григорій Миколайович народився 19 квітня 1938 р., с. Нагачів Яворівського району Львівської області. З 1955 по 1957 рр. – слухач однорічної ветеринарної школи м. Львова та молодший фельдшер колгоспу ім. Сталіна в с. Нагачів. З 1960 по 1965 р.р. навчався на факультеті ветеринарної медицини Національного аграрного університету. Після цього впродовж 7 років працював у Тячівському районі Закарпатської області, займаючи посади завідувача Дібровської ветеринарної дільниці, заступника головного ветеринарного лікаря району і старшого ветеринарного лікаря радгоспу “Верховина”. У 1972 році навчався в аспірантурі при кафедрі акушерства НАУ. У 1975 захистив кандидатську дисертацію на тему “Гістологічні зміни в карункулах, фізико-хімічні і цитологічні показники в лохіях корів у післяродовий період”, м. Київ. З 1975 року по 1995 рік працював на факультеті ветеринарної медицини НАУ, займаючи посади асистента і доцента кафедри хірургії. Докторську дисертацію на тему “Морфофункціональне обґрунтування раціональної профілактики акушерської патології в корів” захистив у 1993 році (м. Львів). У 1994 році присвоєно наукове звання професора кафедри хірургії НАУ. З 1995 року працював завідувачем кафедрb акушерства і хірургії ЖНАЕУ. З 1996 по 2011 рік був деканом факультету ветеринарної медицини.
Був співавтором "Довідника ветеринарного лікаря" (Київ: Наука – 1990), підручників "Загальна ветеринарна хірургія" (Київ: Наука – 1990), "Спеціальна ветеринарна хірургія" (Київ: Наука – 1991), довідника "Болезни молодняка сельскохозяйственных животных", монографії "Материнська плацента і затримання посліду у корів" (Житомир, 2003), начальних посібників «Хірургія з анатомією коня», «Фізіологія та патологія розмноження великої рогатої худоби» та інш., автором і співавтором численних методичних порад і розробок для студентів, наукових статей.
Був членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у Харківській зооветеринарній академії, Білоцерківському державному аграрному університеті, Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, у Державному агроекологічному університеті, Національному аграрному університеті, Сумському національного аграрному університеті.
З травня 2020 року кафедру акушерства і хірургії очолює кандидат ветеринарних наук, доцент Грищук Г. П.
Загальна кількість співробітників кафедри – 11 осіб, у тому числі науково-педагогічний склад – 10 осіб, лаборанти – 1 особа.
Колектив кафедри акушерства і хірургії
Колектив кафедри акушерства і хірургії
Матеріально-технічна база кафедри.
Кафедра обладнана необхідним устаткуванням для проведення занять згідно з робочими програмами, чотирма спеціалізованими навчальними лабораторіями і однією науково-дослідною, манежем, операційною, а також приладами, реактивами, технічними засобами навчання. Практичне навчання проводиться на 10 філіях кафедри та 4-х базах практик.
Філії кафедри:
- Селянське фермерське господарство “Зоря” с. Заріччя Овруцького району Житомирської області – до 2021 року.
- Приватне підприємство «Агро-Цвіт», с. Нова Рача Радомишльського району Житомирської області – до 2022 року.
- Фермерське господарство «Хорс – КЛМ», с. Лучин Попільнянського району Житомирської області – до 2022 року.
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Каміньське», с. Камінь Романівського району, Житомирської області – до 2022 року.
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Подільський господар», с. Мокиївці Шепетівського району, Хмельницької області – до 2022 року.
- Ветеринарна клініка «Айболіт», м. Луцьк Волинської області – до 2022 року.
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Зірка Полісся», с. Латаші Народицького району, Житомирської області – до 2023 року.
- Ветеринарна амбулаторія, с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області – до 2024 року.
- Ветеринарна амбулаторія «Прайд», м. Бердичів Житомирської області – до 2024 року.
- ФОП Нікітін (клініка ветеринарної медицини «Багіра»), м. Житомир – до 2025 року.
Проведення спільної навчально-виробничої діяльності:
- ФГ “Лука-Агро”, с. Лука, Житомирського р-ну Житомирської області – до 2021 року;
- Благодійна організація захисту тварин “Айболит”, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Леніна, 76 – до 2021 року;
- ЦВМ “Айболит” ФОП Орлюк Сергій Валерійович, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Леніна, 76 – до 2021 року;
- Приватне сільськогосподарське підприємство «Україна», с. Почуйки Попільнянського району Житомирської області – до 2021 року.
Кафедра забезпечує навчання студентів за спеціальністю «Ветеринарна медицина» з дисциплін:
Акушерство, гінекологія і біотехнологія відтворення тварин
Акушерсько-гінекологічна патологія дрібних тварин
Акушерсько-гінекологічна патологія продуктивних тварин
Біотехнологія у ветеринарній медицині
Біотехнологія відтворення продуктивних тварин
Ветеринарна мамологія
Ветеринарна анестезіологія
Вступ до фаху
Ветеринарна андрологія
Діагностика вагітності і неплідності тварин
Загальна і спеціальна хірургія
Імунологія відтворення
Оперативна хірургія, топографічна анатомія та анестезіологія
Ортопедія та офтальмологія
Хірургічні хвороби дрібних тварин
Хірургічна патологія продуктивних тварин
Адреса: 10025, м. Житомир, вул. Корольова, 39
Телефон: (0412) 33 – 10 – 88 (0412) 33 – 39 – 50