Бухгалтерський облік знаходиться вище всіх наук та мистецтв, бо всі мають потребу в ньому, а він ні в кому не потребує. Без бухгалтерського обліку світ став би некерований і люди не змогли б розуміти один одного

Бартоломео де Солозано

Бо сказано: хто не лічить, то той і не має!

Тарас Шевченко, «Наймичка»

Бухгалтерія – одна з точних і найважливіших професій. Без бухгалтерів зараз не можливо уявити собі життя, адже бухгалтерія так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить функціонування будь-якої економіки.

10 листопада щорічно відзначається Міжнародний день бухгалтерії. Дата 10 листопада було обрано не випадково - 10 листопада 1494 у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрію і пропорції», автором якої був Лука Пачолі, який спробував підсумувати знання про математику того часу. Один із розділів цієї книги називався «Про рахунки та інші записи», де Лука Пачолі зробив прогноз щодо того, що кожна людина не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебет (наявне майно) не зійдеться з кредитом (джерелами надходження майна).

Лука Пачолі стверджував: “Хто в справах своїх не вміє бути гарним бухгалтером, той буде бродити як сліпий у пітьмі, навмання, і не минути йому великих збитків”.

Луку Пачіолі називають “батьком бухгалтерії”, для розуміння якої в 1944 році французьким ученим Ж.Б. Дюмарше був створений Міжнародний герб бухгалтерів. 1946 році герб був затверджений міжнародним конгресом бухгалтерів як інтернаціональна емблема працівників рахівництва.

 

ЗНАННЯ-ДОВІРА-НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Знання, уміння, навички фахівця з обліку і аудиту формуються виходячи із сутності герба.

На ньому зображено три предмети:сонце, ваги і крива Бернуллі, а також девіз: «SCIENCE-CONSCIENCE-INDEPENDЕNCE» («ЗНАННЯ-ДОВІРА-НЕЗАЛЕЖНІСТЬ»).

Предмети на гербі символізують наступне:

  • сонце – облік як інструмент, що освітлює господарську діяльність кожного підприємства і особи, через систему інформації;
  • ваги – рівність доходів та видатків, що забезпечує фахівець з обліку і аудиту, і є основою життя кожної особи;
  • крива Бернуллі – вічність професії бухгалтер – виникнувши одного разу, облік існує вічно, як і музика та кохання.

Що стосується України, то «День бухгалтера» відзначають щорічно 16 липня в день прийняття Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". У цей день працівники бухгалтерських служб і спеціалістів причетних до ведення обліку вітають керівники держави – Президент, Голова Верховної ради та Прем'єр-Міністр.

 

РОЗДУМИ СТУДЕНТІВ ПРО ПРОФЕСІЮ 

Як я стала бухгалтером? 

Як я стала бухгалтером? Як все це сталося? Зараз спробую згадати з чого все почалося.

З самого дитинства я любила цифри. Я навіть на вулиці з дівчатами не бігає, в ляльки не грала, всі таблички креслила, вважала. У садку я обожнювала математичні ігри, завдання. А коли пішла до школи, урок математики став моїм улюбленим.

Ще моя бабуся Ліда і дідусь Валера працювали у сфері економічної діяльності. Вона - бухгалтер, а він - економіст. Але вони вже пішли на пенсію. З дитинства вони мені розповідали яка цікава ця професія. Бабуся і дідусь ж і навчили мене математики.

У школі я і почала серйозно замислюватися про професію бухгалтера. Я ходила на курси, розвивати свій інтелект.

Я вважаю, що в професії бухгалтера потрібно не тільки математика, а й логіка. Калькулятор і програми можуть порахують за Вас, а ось над логікою треба попрацювати, щоб знати, що помножити і що поділити.

Але все ж в моїй голові виникали питання: Коштувати надходити на бухгалтера? Складно вчитися на цю професію? Наскільки затребуваний бухгалтер? Не буде проблем з працевлаштуванням на роботу?

Але бабуся Ліда з дідусем Валерою мене заспокоїли. Сказавши: «Що ця професія буде завжди потрібна. Без роботи ти не залишишся. І чим краще ти будеш навчається в університеті, і чим вище твоя категорія, тим ти будеш цінніше і з високою заробітною платою.

Я зважила всі «за» і «проти» і все-таки вступила до університету на бухгалтера! Це божевільне студентство. Коли ти молодий і в твоїй голові тільки хлопчики і розваги. Що ще може турбувати мозок вісімнадцятилітню дівчину. Єдино, що мене тоді хвилювало це виправдати надії бабусі з дідусем. І я вчилася. Я відчуваю себе вічним студентом і мені це подобається. І ось я вже на третьому курсі. Я задоволена своїм вибором. Тепер я можу сказати, що бухгалтерія вибирає людей сама ... саме так. Випробовує їх на міцність, порядність, працьовитість. І минулі це випробування працюють успішно і люблять бухгалтерію, а вона - їх.

На мій погляд бухгалтер - це унікальна людина, комунікабельний, чесний, працьовитий. Я думаю бухгалтери потрібні скрізь: у фірмах, на виробництві, в установах нашої держави.

Я сподіваюся що в майбутньому я стану відмінним бухгалтером! І поступово буду рости в цій сфері діяльності.

У висновку я хочу сказати: Професія бухгалтера важлива. Бухгалтер просто незамінний. Це дуже сучасне заняття. І в майбутньому я хочу стати ерудованою бухгалтером.