Грабар Іван Григорович
доктор технічних наук, професор
Коротка біографія

Все життя Грабара Івана Григоровича пов'язане з Житомирщиною. Він народився в с. Рудківка Житомирського району в 1954 р. У 1971 році закінчив із Золотою медаллю Новозаводську середню школу Червоноармійського району. У 1971–76 рр. навчався на механічному факультеті Житомирської філії Київського політехнічного інституту, який закінчив з відзнакою в 1976 році за фахом інженер-механік та був залишений в інституті для наукової та викладацької роботи. У 1977–78 рр. проходив дійсну строкову службу в збройних силах СРСР. Під час навчання в інституті та аспірантурі багаторазово брав участь у роботі студентських будівельних загонів на Житомирщині, в Казахстані та Тюмені. Нагороджений орденом "Знак Пошани" та відзнакою Міністерства освіти "Петро Могила". Відмінник освіти України. Заслужений професор ЖДТУ.

У 1982 році закінчив аспірантуру при Київському інституті інженерів цивільної авіації, в 1983 році захистив кандидатську дисертацію "Дослідження нелінійних явищ накопичення втомних пошкоджень в алюмінієвому матеріалі Д16АТВ" (науковий керівник – професор РАДЧЕНКО О.І.). У 1993 році захистив докторську дисертацію "Термоактиваційний аналіз і точки біфуркації пластичного деформування і руйнування ОЦК і ГЦК металів в задачах прогнозування ресурсу роторів" (науковий консультант – заслужений діяч науки і техніки СРСР, професор ІВАНОВА В.С. – ІМЕТ ім. А.А. Байкова РАН, м. Москва). Обидві дисертації присвячені прогнозуванню надійності і довговічності авіаційної та ракетно-космічної техніки і моделюванню складних нелінійних систем, далеких від рівноваги. З 1982 року працював в Житомирському державному технологічному університеті на посадах асистента, старшого викладача, доцента, з 1994 по 2008 рр. – завідувач кафедри, професор, проректор з наукової роботи. З 2008 року – працює в  Житомирському національному агроекологічному університеті. Його колишні студенти та аспіранти сьогодні працюють не тільки на Житомирщині, в Україні, а й в Росії, Білорусії, США, Німеччині, Ізраїлі, Канаді тощо.

Сфера наукових інтересів

Теоретичні основи та методологію прискорених випробовувань натурних конструкцій в умовах складного температурно-силового навантаження

Загальна кількість публікацій

Має більше 250 опублікованих наукових робіт та винаходів, 11 монографій, 10 навчальних посібників

Основні наукові та методичні праці:
e-mail:
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (0412) 22-04-17