Основним напрямом навчального процесу є теоретичне вивчення дисциплін, надбання практичних навичок керування тракторами, автомобілями та сільськогосподарськими агрегатами.

Кафедра працює з контингентом студентів на факультетах: інженерно – технічному та агрономічному.

Студенти освоюють робітничі професії водія транспортних засобів категорії "В", тракториста-машиніста категорій "А1", "А2".

Історія кафедри

Кафедра машиновикористання (МВ) заснована у вересні 1993 року на базі кафедри тракторів і автомобілів та ремонту сільськогосподарських  машин. Ії очолював к.т.н., доцент Корсак Станіслав Йосипович, а з 1 вересня 2005 – доцент, кандидат технічних наук Мельник Микола Васильович.

Колектив кафедри машиновикористання, мобільної енергетики та сервісу технологічних систем

Колектив кафедри машиновикористання, мобільної енергетики та сервісу технологічних систем

Дисципліни

Кафедра забезпечує навчання студентів з наступних дисциплін:

 ремонт машин; технічний сервіс в АПК; технологія ремонту машин;  паливно-мастильні та інші експлуатаційні матеріали; трактори і автомобілі; технологія виробництва продукції рослинництва; експлуатація машин та обладнання; машиновикористання в рослинництві; матеріалознавство і ТКМ; слюсарна справа; організація робіт підприємств ТО; проектування технологічних процесів технічного сервісу; проектування технологічних процесів у рослинництві; експлуатація машин та обладнання; механізація (МВР); механізація (трактори); технологія виробництва переробки та зберігання с.-г. продукції; основи керування с.г. технікою та ПДР.