Житова Олена Петрівна
Доктор біологічних наук, доцент
Коротка біографія

В 1993 році з відзнакою закінчила Житомирський державний педагогічний інститут ім. І. Франка.

З 1997 року працює в Житомирському національному агроекологічному університеті.

В 2003 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Fasciola hepatica L. (Trematoda: Fasiolidae) у проміжних та остаточних хазяях в умовах радіоактивно забрудненої місцевості» та здобула ступінь кандидата біологічних наук (спеціальність 03.00.08 – зоологія).

У 2006 році отримала диплом доцента.

В 2015 році захистила докторську дисертацію на тему «Паразито-хазяїнні відносини у системі трематоди – прісноводні гастроподи (на прикладі Українського Полісся)» та здобула ступінь доктора біологічних наук (спеціальність 03.00.25 – паразитологія, гельмінтологія).

З травня 2016 року – завідувач кафедри екології лісу та безпеки життєдіяльності.

Сфера наукових інтересів

Екологія, паразитологія, циркуляція трематод в лісових біоценозах, зоологія.

Загальна кількість публікацій

Має понад 150 наукових, навчально-методичних праць, з яких є наукові статті у провідних фахових виданнях, з них у журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз, зокрема й у Scopus, навчальні посібники. Протягом роботи у Житомирському національному агроекологічному університеті здобула такий професійний досвід : * наукова діяльність : член спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена; рецензент наукових публікацій журналу «Вестник зоологии»; офіційний опонент дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук; * громадська діяльність : член Гідроекологічного товариства України; член Паразитологічного товариства України ; член журі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з біології (2014–2016 рр.), член ради докторів Житомирського національного агроекологічного університету.

Основні наукові та методичні праці:
e-mail:
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (0412) 42-18-44