Кафедра екологічної безпеки та економіки природокористування є провідним структурним підрозділом факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету. 

Кафедра екологічної безпеки та економіки природокористування створена у липні 2014 р. на базі кафедри моніторингу навколишнього природного середовища та кафедри економіки природокористування та менеджменту лісового господарства.

Загальна

Принципами розбудови кафедри є:

 • постійне вдосконалення методичного та інформаційного забезпечення дисциплін, що викладаються на кафедрі;
 • оновлення переліку дисциплін, що пропонуються для вільного вибору студентів;
 • залучення молодих фахівців, що мають наукові ступені, вільно володіють іноземними мовами та сучасними комп’ютерними технологіями.

Кафедра має філії та співпрацює із провідними підприємствами та установами: КЗПО «Житомирський обласний еколого-натуралістичний центр» ЖОР, ТОВ «Бехівський гранітний кар’єр», Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації, КП «Житомирводоканал» та ін., де студенти проходять виробничу і переддипломну практику. До навчального процесу залучається їх сучасна лабораторна база та провідні висококваліфіковані фахівці.

Наукова діяльність кафедри реалізується через виконання комплексних науково-дослідних робіт, що мають державну реєстрацію, та ініціативних тематик. Студенти і викладачі беруть активну участь у міжвузівських і міжнародних наукових конференціях. Студенти щорічно під керівництвом викладачів кафедри виконують наукові роботи, які неодноразово відзначалися Дипломами ІІ і ІІІ ступеня, почесними грамотами і подяками.

Кафедра є випусковою за ОПП «Екологія» спеціальності 101 «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та ОПП «Технології захисту навколишнього середовища» спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Основними напрямками наукової діяльності викладачів кафедри є:

Аристархова Е.О.

Інноваційні методи обліку фітопланктону та визначення стану його угруповань у водоймах господарсько-питного водопостачання

Бордюг Н.С.

Обґрунтувати та розробити методику навчання екологічному моніторингу на засадах освіти впродовж життя.

Горобець О.В.

Обґрунтувати напрями вдосконалення менеджменту відходів в Україні

Данкевич Є.М., Смаглій В.О.

Еколого-економічні засади розвитку органічного вКафедра забезпечує навчання студентів з дисциплін:иробництва в Україні

Климчик О.М.

Розробити сучасну систему озеленення урбокомплексів Правобережного Полісся. Формування стратегії еко-інноваційного розвитку виробництва органічної продукції як складової економічної та продовольчої безпеки України.

Никитюк Ю.А.

 

Встановити вуглецепоглинальну та киснетвірну здатність соснових насаджень ДП «Житомирське лісове господарство» в умовах змін клімату. Встановити вуглецепоглинальну та киснетвірну здатність соснових насаджень ДП «ДГ «Городецьке» ІСГ Полісся НААН» в умовах змін клімату.

Ращенко А.В., Лесь А.В., Бордюг Н.С.

 Обґрунтувати та розробити методику формування відповідального споживання. Екологічна безпека міст в умовах змін клімату.

 

 

Науково-педагогічними працівниками кафедри забезпечується викладання більше 40 навчальних дисциплін для підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовища», «Водні біоресурси та аквакультура», «Науки про землю».

Кафедра забезпечує навчання студентів з дисциплін:
 1. Вступ до спеціальності
 2. Геоінформаційні технології в екології
 3. Гідрологія
 4. Екологічний менеджмент , аудит та сертифікація
 5. Екологічні аспекти с.г виробництва
 6. Економіка природокористування
 7. Економічне обгрунтування технологічних рішень
 8. Інженерний захист довкілля
 9. Моделювання і прогнозування стану довкілля
 10. Моніторинг навколишнього середовища
 11. Нормування антропогенного навантаження на природне середовище
 12. Органічне виробництво
 13. Техноекологія
 14. Урбоекологія та ін.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

web-сайт: https://ecobepk.wixsite.com/esee

FB: кафедра екологічної безпеки та економіки природокористування