Факультет готує фахівців за напрямом підготовки «Лісове та садово-паркове господарство» за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр, та спеціальність «Лісове господарство» за ОКР спеціаліст, магістр.
Освітня концепція факультету
Факультет забезпечує підготовку фахівців з поглибленим знанням функціонування лісових екосистем, технологій лісовирощування та лісозаготівель, отримання недеревної продукції лісу, їх особливостей в умовах радіоактивного забруднення.
Історична довідка
Офіційне відкриття факультету відбулося у 2001 році, хоча перша група екологів лісу була набрана у 1998 році на агрономічний факультет тодішньої Державної агроекологічної академії України. Першим деканом факультету був досвідчений науковець, доктор біологічних наук, професор, академік Академії оригінальних ідей, відмінник вищої освіти України, відомий громадський діяч Петро Венедиктович Литвак. З 2002 року і теперішній час, посаду декана факультету лісового господарства обіймає кандидат сільськогосподарських наук, доцент, Заслужений лісівник України Василь Миколайович Турко.
Відкриття ВНЗ, який випускатиме фахівців з лісового господарства, мало, за всіма логічними критеріями, відбутися значно раніше 2001 року, коли було відкрито факультет лісового господарства Житомирського національного агроекологічного університету, адже на Поліссі зосереджено 38 % площі лісового фонду України.
Обставини склалися таким чином, що лише 2001 року в регіоні почали випускати конкурентноспроможних на ринку праці інженерів лісового господарства.
Офіційне відкриття факультету відбулося 2001 року, хоча перша група екологів лісу була набрана у 1998 р. на агрономічний факультет тодішньої Державної агроекологічної академії України.
Очолив факультет досвідчений науковець, доктор біологічних наук, професор, академік Академії оригінальних ідей, відмінник вищої освіти України, відомий громадський діяч Петро Венедиктович Литвак.
За десятиліття функціонування факультету йога матеріальна база, викладацький колектив зазнав якісних та позитивних змін. На денній та заочній формі вчаться майбутні фахівці напрямку підготовки «Лісове та садово-паркове господарство»
У регіоні, як і в цілому на території України, постала нагальна потреба у фахівцях лісового господарства. Факультет забезпечує підготовку фахівців з поглибленим знанням функціонування лісових екосистем, технологій лісовирощування та лісозаготівель, отримання недеревної продукції лісу, їх особливостей в умовах радіоактивного забруднення.
Сучасна структура факультету складається з чотирьох кафедр: таксації лісу та лісовпорядкування; загального лісівництва; експлуатації лісових ресурсів; екології лісу та меліорації; на яких працюють 3 доктори наук, професори, 35 доцентів; 80,9% викладачів мають вчений ступінь доктора та кандидата наук. Викладачі забезпечують проведення занять близько 700 студентів: 300 — на денній формі навчання і більш як 380 — на заочній.
Закріплювати теоретичні знання потрібно на практиці. Керівництво факультету добре знає та усвідомлює дієвість цієї аксіоми, тому на рахунку факультету є філії, утворені на базі Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Державного підприємства «Житомирське лісове господарство», Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного управління екології та природних ресурсів у Житомирській області, Житомирської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, Шепетівського військового лісгоспу Міністерства оборони України. Для практичної та наукової роботи студентів використовуються також лісорозсадник, ботанічний сад університету, базові господарства Житомирської, Рівненської, Волинської та інших областей, де студенти проходять виробничу практику.
Візитівкою університету стала лабораторія екології лісу факультету лісового господарства, розміщена в ошатному будиночку біля центральних навчальних корпусів. Лабораторія створена за експозиційним принципом згідно угоди про співпрацю з Львівським державним природознавчим музеєм НАН України. У вісьмох діорамних комплексах тематично представлено 70 таксидермічних скульптур тварин поліських екосистем з однієї із найцінніших в країні колекції другої половини XIX століття графа Володимира Дзєдушицького. Тут проводяться відео- та аудіозаняття за окремими темами екологічного спрямування для студентів всіх факультетів, організовуються безкоштовні екскурсії для бажаючих - дошкільнят, школярів, ліцеїстів Житомира, студентів та викладачів інших навчальних закладів України.
На факультеті лісового господарства створено всі умови для успішного навчання, освіти та виховання. Так, 2006 р. побудовано корпус факультету загальною площею 3787 м2 із 50 навчальними аудиторіями, кабінетами та лабораторіями, у тому числі сучасним комп'ютерним класом.
Молодь активно залучається до науково-дослідної роботи факультету. Наприкінці навчання на факультеті студенти продовжують свої дослідження на виробництві, у господарствах, де проходять виробничу практику та здійснюють перші самостійні кроки. Результатом цих пошуків є написання ними випускних та дипломних робіт.
Сприяє також творчому розкриттю молоді і міжфакультетське студентське науково-дослідне товариство «Природа» під керівництвом професора А.І. Гузія, члени якого вивчають природні та культурні ландшафти Житомирської області, подають пропозиції щодо розвитку природно-заповідного фонду краю.
У 2004 р. факультет ініціював та провів Міжнародну науково-практичну конференцію «Облік птахів: підходи, методики, результати». 2005 року у стінах закладу відбулася науково-практична конференція «Ліси Житомирщини - проблеми та шляхи вирішення»; Міжнародну науково-практичну конференцію «Лісове та мисливське господарство: сучасний стан та перспективи розвитку» провели у 2007 р.
Дослідження на факультеті лісового господарства проводяться за напрямками: «Особливості лісовідновного процесу на перелогових землях в умовах Житомирського Полісся» (В.М. Турко, Г.І. Васенков, Ф.М. Турчак; викл. І.П. Будник); «Моніторинг ґрунтів, які перебувають у кризовому стані» (Г.І. Васенков, Л.К. Тичина); «Розробка енергозберігаючих технологій і технічних засобів для лісовідновлення на не-розкорчованих зрубах» (В.М. Бегеба, В.Р. Білецький, В.В. Омелянчук, A.B. Вишневський); «Роль комах-фітофагів у лісових екосистемах Центрального Полісся» (А.І. Гузій, О.Ю. Андреєва); «Біологічне очищення стічних вод різного походження» (Г.І. Васенков, Т.П. Василюк).
Лише за останні п’ять років підготовлено та опубліковано більше 130 наукових праць. Фундаментальні монографії Професора Гузія А.І. «Просторово-типологічна організація населення птахів західного регіону України» та доцента О.О. Орлова «Рідкісні види судинних рослин Житомирської області» стали знаковими та встигли здобути схвальні відгуки колег-науковців.
Науково-педагогічний склад
Навчально-виховний процес на факультеті забезпечує науково-педагогічний колектив у складі якого 3 доктори наук, професори, 35 доцентів; 80,9% викладачів мають вчений ступінь доктора та кандидата наук. Щорічно залучаються до читання лекцій висококваліфіковані фахівці інших університетів та провідних спеціалістів галузі лісового господарства. Значний вклад у розвиток факультету внесли Литвак П.В., Гузій А.І., Васенков Г.І., Приступа Г.К., Гринь Т.О., Турко В.М., Поліщук О.Є., Ткачук В.І., Романчук Л.Д., Тичина Л.К.
Перелік кафедр на факультеті
У складі факультет лісового господарства функціонують 4 кафедри
- таксації лісу та лісовпорядкування;
- екології лісу та безпеки життєдіяльності;
- експлуатації лісових ресурсів;
- загального лісівництва.
Навчально-методична робота
За період з 2011 по 2014 роки кафедрами факультету видано більше ___ навчально-методичних розробок, ___ підручників, ___ навчальних посібників, розроблено ___ нових курсів
Науково-дослідна робота
Викладачами факультету видано ___монографій, ___навчальних посібників, опубліковано понад ___наукових статей.
Студентська наукова робота
Студенти факультету неодноразово були переможцями Всеукраїнських предметних олімпіад, учасниками міжнародних, міжвузівських та регіональних наукових конференцій, у командних та індивідуальних змаганнях з лісового багатоборства
Адреса, контакти
Україна, 10008, м. Житомир, вул.. Пушкінська, 55, Факультет лісового господарства.
Тел. (0412) 42-18-50.
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Web-сторінка: http://lgf-znaeu.at.ua/