Місія кафедри туризму – підготовка і виховання висококваліфікованих і конкурентоспроможних кадрів у галузі знань 24 «Сфера обслуговування» за спеціальністю 242 «Туризм», для туристичної індустрії, державних, приватних структур і освітніх установ різних рівнів; – імплементація актуальних  і затребуваних знань  в сфері туризму  та готельно-ресторанного бізнесу;  – збереження традицій науково-освітнього, корпоративного середовища та розвиток кваліфікаційного, науково-дослідного і інтелектуального потенціалу науково-педагогічних працівників кафедри.

Візія кафедри туризму – лідер з високою корпоративною культурою, інноваційною освітою, актуальною наукою та постійним прагненням досконалості.

Історія кафедри

Кафедра туризму була створена у жовтні 2016 року (наказ №355-к від 11.10.2016) з метою забезпечення викладання навчальних дисциплін для студентів і є випусковою з підготовки фахівців у галузі знань 24 «Сфера обслуговування» за спеціальністю 242 «Туризм» освітнього ступеня «Бакалавр» з кваліфікацією «Бакалавр з туризму».

 

imgonline com ua Compressed 2mazWoChJW

старший викладач Ковалевська І. М., асистент Осіпчук А. С., доцент Нестерчук І. К., професор Тарасова В. В.,доцент Чернишова Т. М., доцент Тищенко С. В.,  доцент Шевчук Б. Л., завідувач лабораторії Мутасова С. А.

 

Освітньо-професійна програма першого (бакалавського) рівня спеціальності 242 «Туризм»

ЗАПОВНИТИ АНКЕТИ ВИБІРКОВИХ КОМПОНЕНТ можна  за посиланнями:  

Експлікаційні форми  дисциплін вибіркової компоненти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Результати вибору дисциплін

Таблиця відгуків стейкхолдерів ОП Туризм

Вибіркові компонети Туризм

Заходи з усунення зауважень акредитаційної експертизи 2020 р.

Навчальне забезпечення спеціальності 242 «Туризм» - перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

Освітня програма навчання включає нормативні гуманітарні навчальні дисципліни, вивчення яких спрямоване на розширення світогляду людини та розвиток особистості; фундаментальні економічні дисципліни, які розвивають бізнес-компетентності; професійно-орієнтовані дисципліни, спрямовані на фахову підготовку здобувачів вищої освіти

Робочі програми 2020-2021 н.р 

Силабуси навчальних дисциплін 2020-2021 н.р

Силабуси вибіркових компонент ОП 2021

Освітні компоненти, які викладає академічна спільнота кафедри туризму за ОП «Туризм» 2020 року

 туризм 1

 туризм2

табл3

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТУРИЗМ»

СТАЖУВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТУРИЗМ» ЗА КОРДОНОМ:

Сповненні яскравих та незабутніх вражень, діляться своїми світлинами здобувачі вищої освіти спеціальності «Туризм».

студ

Гаращук Аліна – студентка 2 курсу спеціальності «Туризм». Місце проходження закордонної практики: Болгарія, м. Золоті піски, готельний комплекс «Рив’єра»

студ 2

Романюк  Дар’я – студентка 2 курсу спеціальності «Туризм».  Місце проходження закордонної практики: Туреччина, м. Анталія, готель «Kaya Belek»

студ 3

Бабич Яна – студентка 3 курсу спеціальності «Туризм». Проходила закордонну практику у  ролі представника туроператора (трансферний гід), м. Анталія, Туреччина.

студ4

Сивобородько Костянтин – студент 3 курсу спеціальності «Туризм».  Проходив закордонну практику у  ролі офіціанта у готелі «Sol Nesebr Mare», м. Несебр, Болгарія.

студ 5

Ляхович Іван – студент 2 курсу спеціальності «Туризм».   Місце проходження закордонної практики: Болгарія, м. Варна, готельний комплекс «Riviera Beach».

    Стажування здобувачів вищої освіти проходить за договорами про співпрацю з приватним підприємством «STAFFORENT» LTD (м. Варна, Болгарія), ТзОВ «Глоб Воркс» (Україна), Sinerji Animasyon Yönetim Danişmanliği Organizasyon Inşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Туреччина), Easy Europe s.r.o. (Rozvadov? Chech Republic), BBSTAFF ORGANIZASYON&ANIMASYON&TURIZM&SANAYI LTD. ŞTI (Туреччина), Болканс джопс ЕООД (м. Софія, Болгарія).

НОВИНИ

Щорічно відзначаємо Всесвітній День туризму

студ 6

У місті  Житомир відбулися урочисті заходи з нагоди Всесвітнього дня туризму

студ 7

    Щорічно 27 вересня у світі відзначають Всесвітній день туризму, що має на меті популяризацію туризму. Державне агентство з розвитку туризму (ДАРТ) підготувало список заходів в містах України з нагоди Всесвітнього дня туризму. Звісно, з дотриманням протиепідемічних заходів. Місто Житомир не стало виключенням і провели спільне свято приурочене до Дня Туризму Управління Культури Житомирської Міської Ради та Поліський національний університет. До вітального слова були запрошені ректор Поліського національного університету Олег Скидан і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Марія Місюрова. Найкращі туристичні агенції м. Житомир отримали відзнаки Житомирського міського голови та подяки. Щиро та сердечно привітали науковців кафедри туризму та студентів спеціальності «Туризм», які предметно займаються питанням розвитку туризму в Житомирській області та в Україні загалом.

 Викладачі кафедри туризму взяли участь в Онлайн-форумі «Еко-туризм в Україні та ЄС – тренд наступного десятиліття»

студ 8

Десятого грудня 2020 р. викладачі кафедри туризму Ковалевська І. М., Осіпчук А. С., Шевчук Б. Л. взяли участь в Онлайн-форумі «Еко-туризм в Україні та ЄС – тренд наступного десятиліття». Спікери не тільки презентували огляд актуальних проблем, а й відповідали на питання учасників форуму. Основними темами зустрічі стали:

  • «Пандемія COVID-19 та її наслідки в Україні: оновлення дорожньої карти туризму» (Денис Торхов).
  • «Український туризм 2021: виклики та можливості» (Мар’яна Олеськів).
  • «Результати програм Українського культурного фонду у 2020 році, які підтримують культурно-пізнавальний (внутрішній) туризм, та можливості підтримки проєктів у наступному році» (Наталія Керницька).
  • «Еко-туризм в ЄС та Україні: пошуки відповідей на ключові проблеми» (Ольга Гайдамащук).
  • «Огляд нішевих туристичних продуктів та інфраструктури еко-туристичних дестинацій України» (Сергій Підмогильний).
  • «Глемпінг - сучасне рішення проблеми розміщення гостей та інвестиція в еко туризм» (Андрій Родкін).

Онлайн семінар на тему: 

«Бренд-менеджмент. Корпоративний імідж та PR нового туроператора»

студ 9

Третього грудня 2020 р. відбувся онлайн семінар на тему: «Бренд-менеджмент. Корпоративний імідж та PR нового туроператора», ініціатором якого стала доцент кафедри туризму Чернишова Таїсія Миколаївна. Основною метою семінару було: презентація кращих студентських робіт з розробки корпоративного іміджу та просування венчурних туристичних операторів, а також подальша мотивація творчого потенціалу студентів. Окрім студентської молоді Поліського національного університету прийняли участь представники Уманського Державного Педагогічного Університету імені Павла Тичини та Харківської державної академії культури. Даний захід сприяв обміну досвідом та колаборації різних навчальних закладів України.

Віртуальна екскурсія закладами розміщення

студ 10

    Карантин відкриває нові можливості навчання. Сьогодні разом зі студентами 4-го курсу спеціальності Туризм в рамках занять з дисципліни "Організація готельної справи" здійснили віртуальну екскурсію закладами розміщення: Premier Palace Hotel, готель «Калина», вілла «Олеся», Міні-готель «Ocean», готель «Villa OTTE». Такі віртуальні 3D-екскурсії знайомлять студентів з інструментами візуалізації готельних послуг та сучасними технологіями просування готельного продукту.

Власниця агросадиби «Поліська хата» презентувала новий туристичний продукт

студ 11

«Сільський туризм: нові можливості підприємництва на селі». Саме під такою назвою 20 листопада 2020 р. пройшов науково-практичний семінар зі студентами 3 курсу спеціальності «Туризм», на якому Інна Величко власниця агросадиби "Поліська хата" презентувала новий туристичний продукт області, а також плідно поспілкувалася зі студентами на різні теми у галузі туризму і зокрема, щодо розвитку сільського туризму на Житомирщині.

Онлайн засідання робочої групи «Туризм»

студ 12

    Тринадцятого листопада 2020 р. завідувачка кафедри туризму Поліського національного університету Нестерчук Інна Костянтинівна взяла участь у онлайн засіданні робочої групи «Туризм» за участі Івана Ліптуги, президента Національної туристичної організації України, Матіаса Брандта, керівника проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». Місія НТО України: Консолідація туристичного сектору, розвиток мережі регіональних туристичних організацій (DMO, Destination Menegement Organizations), наголосив Іван Ліптуга. Наразі є гостра потреба розробки туристичних брендів Житомирської області.

Анна Осіпчук взяла участь онлайн в науковій конференції 

«Стале управління національними парками»

студ 13

Аспірант та асистент кафедри Анна Осіпчук взяла участь онлайн в науковій конференції «Стале управління національними парками», яка реалізується в рамках проекту «Створення нової якості в національних парках з урахуванням очікувань та потенціалу соціально-економічного середовища», проходила в рамках програми під назвою «Діалог»  Міністра науки та вищої освіти. Про важливість заходу свідчить не лише тема конференції, а й група доповідачів, що складається з експертів та практиків - представників світу науки та бізнесу.

 

Екскурсія в Національному музеї космонавтики 

імені Сергія Павловича Корольова

студ 14

Наприкінці вересня 2020 р. в рамках вивчення дисципліни «Організація екскурсійної діяльності» для студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» було проведено практичне заняття в Національному музеї космонавтики імені Сергія Павловича Корольова, де стейкхолдером заступником директора з розвитку музею Вікторією Четвертак була проведена навчальна екскурсія, в якій було поєднано теорію і практику. Студенти мали змогу побачити, як проводиться екскурсія, основні її елементи і отримати ґрунтовні відповіді на свої питання від професіонала своєї справи. Після заняття деякі студенти зацікавилися можливостями дуальної освіти на базі музею.

Підписано Меморандум про співпрацю між Поліським національним університетом та Національним музеєм космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

студ 15

У вересні 2020 р. Підписано Меморандум про співпрацю між Поліським національним університетом та Національним музеєм космонавтики імені Сергія Павловича Корольова. В ході зустрічі з потенційним стейкхолдером заступником директора з розвитку музею Вікторією Четвертак та керівником навчально-наукового центру дуальної освіти Вітою Бугайчук, завідувачем кафедри туризму Інною Нестерчук обговорювалися можливості практичної підготовки студентів спеціальності «Туризм» в межах навчальних і виробничої практик та дуальної форми здобуття вищої освіти.

Засідання ради з питань розвитку туризму при Житомирській обласній державній адміністрації

студ 16

Відбулося перше засідання ради з питань розвитку туризму при Житомирській обласній державній адміністрації, яке відкрив губернатор Віталій Бунечко, привітавши присутніх з Всесвітнім днем туризму. На засіданні представлено проєкт Обласної цільової програми розвитку туризму в Житомирській області на 2021-2023 роки. Обговорення розвитку внутрішнього туризму на теренах Житомирщини зосередили на перспективних видах туризму: автентичному фестивальному, спортивному, релігійному, діловому, медичному. Туристичними магнітами визначено: геологічний заказник Камінне село, Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова, Кляштор Босих Кармелітів та місто Бердичів, Парк «Древлянський»у місті Коростень, історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» в місті Радомишлі.

Академічна мобільність та академічна доброчесність

студ 17

Одинадцятого вересня 2020 р. зі студентами 2 курсу спеціальності «Туризм» було проведено зустріч з питань «Академічної мобільності та академічної доброчесності». Доповідачі: фахівець міжнародного відділу Павло Генріхович Поплавський та заступник директора бібліотеки Наталія Василівна Завадська. У доступній формі було надано інформацію щодо можливості паралельного навчання в закладах вищої освіти інших країн та наголошено на важливості вивчення іноземних мов. Поліський національний університет співпрацює з ВНЗ різних країн, зокрема Білорусі, Польщі, Німеччини, США, Литви, Латвії тощо. Також повідомлено про можливість проходження закордонних практик на базі організацій-партнерів. 

    Щодо академічної доброчесності було розглянуто питання прикладів порушень та способів запобігання академічної недоброчесності, а саме: плагіату, списуванню, необ'єктивному оцінюванню, хабарництву, фальсифікації тощо. Цікавою стала інформація щодо функціонування системи перевірки на плагіат та особливостей академічного письма

ІІ міжнародна науково-практична інтернет-конференція 

«Туризм: міжнародний досвід та національні пріоритети»

студ 18

Двадцять другого травня 2020 р. на базі кафедри туризму відбулася ІІ міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Туризм: міжнародний досвід та національні пріоритети», до якої були залучені кращі студенти кафедри. Вони долучилися до написання тез разом з викладачами.

Всеукраїнський конкурс студентських науково-прикладних робіт 

«Майбутнє туристичної галузі»

студ 19

Шостого грудня 2019 року студентка 2 курсу Філоненко Ольга взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських науково-прикладних робіт «Майбутнє туристичної галузі», який проходив у КНУ ім. Шевченка під патронатом національного туроператора TPG, де мала можливість виступити, набути досвіду застосування знань на практиці та була відзначена сертифікатом учасника.

Подорож до агросадиби «Поліська хата» та екопоселення «Тетерівський кіш»

студ 20

    В рамках вивчення дисципліни «Сільський туризм» у жовтні 2019 р. студентами 2 і 4 курсів спеціальності «Туризм» було відвідано агросадибу «Поліська хата» та екопоселення «Тетерівський кіш». Студенти на практиці познайомилися з асортиментом туристичних послуг, які надаються в садибі. Зокрема відвідали музей трипільської культури, прийняли участь в трипільському квесті, побували на Червоній горі, ознайомилися на прикладі хатини з побутом селян 18-19 століть, скуштували смачний обід з традиційних українських страв. Також було відвідано екопоселення, де студенти побачили будинки побудовані з екологічно-чистих матеріалів та особливості відпочинку в гармонії з природою.

Представники кафедри туризму на Рибному фестивалі в  Тетерівській ОТГ

студ 21

На запрошення Тетерівської ОТГ, яка проводила Рибний фестиваль, кафедра туризму Житомирського національного агроекологічного університету представила локацію у фуд-зоні. Готували смачну рибну юшку, якою пригостили всіх бажаючих. Заводили нові знайомства, обговорювали розвиток туризму у громадах, зокрема гастрономічних подій, які сприяють популяризації активних видів відпочинку невеликих населених пунктів та містечок.

Студенти завітали до сільської зеленої садиби «Карпатське село»

студ 22

Освітня програма спеціальності «Туризм» передбачає вивчення унікальної дисципліни «Культурний, етнічний і гастрономічний туризм» на 3 курсі. Отримати практичні навички з просування гастрономічних брендів туристичних дестинацій студенти завітали до сільської зеленої садиби «Карпатське село» розміщеної в населеному пункті Лісове Бердичівського району. Господар Віктор Рафальський на гостину приготував запечене ягня у тісті та пригощав у славнозвісній колибі Вулик. 

Навчальна практика в польових умовах

студ 23

 В червні 2018 р. навчальна практика з «Організації екскурсійної діяльності» спеціальності «Туризм» на другому курсі проходила на території Олевського району за маршрутом: «Пояски – Рудня Замисловецька – «Кам’яне село» - Рудня Озерянська – Озеряни – Дружба – Діброва». Відбувся степеневий пішохідний похід, в якому студенти ознайомилися з навиками орієнтування на місцевості та туристського побуту. Відвідали геологічний заказник «Кам’яне село», познайомилися з несанкціонованим видобуванням бурштину в урочищі, де росте «корабельний» ліс. Споглядали покинуті кар’єри біля смт «Дружба» (виробниче видобування проводилося з 1959 року), оборонні споруди Великої Вітчизняної війни біля села Рудня Озерянська.

Відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Туризм - міжнародний досвід та національні пріоритети»

студ 24

Двадцять пятого травня 2018 р. відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Туризм - міжнародний досвід та національні пріоритети». Неформатні конференції цікаві як гостям так і студентству своєю локацією та наповненням програми. Відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Туризм - міжнародний досвід та національні пріоритети». Програмою були передбачені неординарні виступи та гості: Гнатюк Олег власник «Гнатюк Арт Центру», Мусійчук Анна директор «Gloria events», Івченко Анна мистецько-культурна спілка «Мистецьке Полісся», Шелестюк Андрій голова правління Житомирської туристичної асоціації, Євтушенко Федір власник музею «Ремісничий двір», Туровська Ольга аспірантка університету Яна Павла ІІ м. Краків, Махорін Геннадій історик та краєзнавець, Левчук Леонід майстер спорту зі спортивного орієнтування України. З вітальним словом звернулися Мартинчук Іван проректор з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку ЖНАЕУ, Опалов Олександр декан факультету економіки та менеджменту, Кучеренко Неоніла начальник відділу охорони культурної спадщини та туризму ЖОДА, Рябенко Ніна начальник управління культури Житомирської міської ради та власне і сам господар арт-простору. Завершенням конференції послугувала екскурсія «Гнатюк Арт Центром».

Розробка стратегії розвитку культури та туризму Житомирської області

Screenshot 2

 В травні 2018 р. у конференц-залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича був проведений захід управлінням культури та туризму ЖОДА з кращими представниками студентства спеціальності «Туризм» різних навчальних закладів з метою розробки стратегії розвитку культури та туризму Житомирської області, зокрема студенти спеціальності «Туризм» ЖНАЕУ взяли активну участь у обговоренні вище зазначеної проблематики.

Участь студентів ЖНАЕУ у Міжнародній туристичній виставці Uitt 2018 

INTERNATIONAL TRAVEL & TOURISM EXHIBITION

студ 25

Двадцять девятого березня 2018 р. у м. Києві студенти спеціальності «Туризм» відвідали щорічну Міжнародну туристичну виставку Uitt 2018 INTERNATIONAL TRAVEL & TOURISM EXHIBITION. Відбулися цікаві зустрічі та знайомства з представниками турецьких туроператорів.

Екскурсія у приватний музей ремесл «Ремісничий двір»

студ 26

 В листопаді 2017 р. студенти 1 і 2 курсу спеціальності «Туризм» разом з викладачем Тищенко С. В. відвідали приватний музей ремесл «Ремісничий двір», де власник і організатор музею провів захоплюючу екскурсію для них. Студенти під час екскурсії отримали цікаву інформацію про різні види ремесл та їх історію. 

Участь у науково-практичному семінарі 

«Перспективи розвитку зеленого туризму на Житомирщині»

студ 27

Двадцять пятого жовтня 2017 р. студенти та викладачі кафедри туризму ЖНАЕУ стали учасниками науково-практичного семінару «Перспективи розвитку зеленого туризму на Житомирщині», який відбувся на території зеленої садиби «Полісся» с. Рудня-Воробіївська, Малинського району. Семінар пройшов вдало і на високому рівні. Для студентів власник садиби провів екскурсію і ознайомив з особливостями своєї садиби. Потім студенти з різних ВНЗ виконували практичні завдання, під час яких студенти вчилися застосовувати свої знання на практиці і змагалися за першість. Команда наших студентів посіла перше місце! Вітаємо їх!!!

Воркшоп у м. Києві

воркшоп

Третього  жовтня 2017 р. викладачі та студенти кафедри туризму відвідали воркшоп у м. Києві, де Житомирська та Харківська області ознайомлювали з туристичними продуктами та послугами регіонів. Було надзвичайно цікаво та повчально.