Зінчук Тетяна Олексіївна
доктор економічних наук, професор, відмінник освіти України
Дата і місце народження

06 липня 1960 року у м. Житомирі

Коротка біографія

У 1982 році закінчила Житомирський сільськогосподарський інститут за спеціальністю “Економіка та організація сільського господарства”.

У 1986 році вступила до аспірантури Житомирського сільськогосподарського інституту на денну форму навчання за спеціальністю 08.00.05 – економіка, планування, організація управління народним господарством (сільським господарством).

У 1990 році захистила кандидатську дисертацію на тему: “Соціально-економічні проблеми підвищення ефективності використання жіночих трудових ресурсів в колгоспах Житомирської області” на засіданні спеціалізованої вченої ради Львівського сільськогосподарського інституту та отримала науковий ступінь кандидата економічних наук.

У 2005 році вступила у докторантуру Інституту економічного прогнозування Національної академії наук України на денну форму навчання за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

У 2009 році захистила докторську дисертацію на тему: “Євроінтеграційні перспективи аграрного сектору економіки України: теорія, методологія, практика” на засіданні спеціалізованої вченої ради ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”. У 2011 році присвоєно вчене звання професора.

Брала участь у проектах: “Підтримка дорадчих служб та інших інституцій, які працюють в аграрному секторі України, в реалізації програм розвитку сільського господарства і сільської місцевості з врахуванням досвіду Польщі та Євросоюзу”, республіка Польща (2010 р.) та “Нові завдання перед сільськогосподарськими дорадчими службами Польщі і України – обмін досвідом” на тему: “Планування розвитку сільських територій”, Республіка Польща (2006 р.).

Сфера наукових інтересів

Здійснює наукові дослідження у таких напрямах: формування та розвиток євроінтеграційних процесів в аграрному секторі економіки; механізми підтримки експортноорієнтованого виробництва агропродовольчої продукції; багатофункціональна роль сільського господарства в умовах глобальних соціально-економічних криз; оцінка умов та результатів політики сільського розвитку в Україні та ЄС

Загальна кількість публікацій

Має близько 100 наукових праць