
КАФЕДРА
МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
ТА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Завідувач кафедри – Зінчук Т.О., доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Заступник завідувача з навчально-методичної роботи – Прокопчук О.А., кандидат економічних наук, доцент
Заступник завідувача з наукової роботи – Куцмус Н.М., доктор економічних наук, професор
Історія кафедри:
Кафедра міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції (до 15.09.2017 р. – кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності) пройшла тривалий час становлення й розвитку та є однією із найстаріших кафедр Поліського національного університету. Початок формування кафедри було покладено у 1994 р. у зв’язку з відкриттям спец. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності. З того часу декілька разів змінювалася назва кафедри:
- менеджменту і агробізнесу (1994 р.);
- зовнішньоекономічної діяльності підприємств (1996 р.);
- менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (2012 р.);
- міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції (2017 р. – дотепер).
Керівництво кафедри здійснювали д.е.н., проф. Зіновчук В.В. (13.04.1994 р.- 30.08.1994 р.; 2004-2011 рр.) та д.е.н., проф., заслужений діяч науки і техніки України Зінчук Т.О. (1994-2004 рр.; з 20.10.2011 й дотепер).
З 2017 р. кафедра розпочала підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спец. 292 “Міжнародні економічні відносини” галузі знань 29 “Міжнародні відносини” та з 2020 р. здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спец. 073 “Менеджмент” ОПП “Міжнародний менеджмент”. Кафедра має статус випускової.
Колектив кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції
МІСІЯ КАФЕДРИ: гарантування необхідного рівня професійних компетенцій здобувачів вищої освіти в сфері міжнародних економічних відносин та міжнародного менеджменту на макро-та макрорівні відповідно до світових та європейських стандартів.
ВІЗІЯ:
Кафедра міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції
- забезпечує якісне викладання дисциплін на бакалаврському і магістерському рівнях денної та заочної форми навчання;
- впроваджує в освітній процес модульну систему оцінки знань, комплексне методичне забезпечення роботи студентів, дистанційні форми навчання у формі он-лайн занять;
- спрямовує науково-дослідну діяльність на дослідження актуальних тенденцій глобалізації економіки та світового господарства, проблем євроінтеграційних процесів, сучасних механізмів і інструментів міжнародного менеджменту;
- посилює прикладну спрямованість освітнього процесу; широко використовує активні та інтерактивні методи навчання, ділові ігри, тестування, круглі столи, конференції, засідання наукових гуртків, он-лайн навчання;
- проводить підготовку аспірантів і докторантів;
- активно співробітничає з Міністерством закордонних справ, Представництвом Європейського Центру ЄС в Україні, закордонними навчальними та науковими закладами Німеччини (Leibniz-Institut für Agrarentwicklung in Transformationsökonomien (IAMO), Польщі (Академія Фінансів і Бізнесу VISTULA), Литви (Університет ім. Вітаутаса Великого), США (Університет Пенсільванії), Норвегії (Інститут Яна-Урбана Сандала, Фінстадйордет) та іншими;
- сприяє формуванню аналітичних, дослідницьких та лідерських якостей майбутніх економістів – міжнародників та менеджерів міжнародного рівня в умовах високої конкуренції та мінливого економічного середовища.
НАПРЯМИ НАУКОВО-ПРИКЛАДНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ:
Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи (номер державної реєстрації 0117U002519), 2016-2019 рр.
Соціально-економічні пріоритети сільського розвитку в умовах глобалізації економіки та євроінтеграційних перспектив України (номер державної реєстрації 0115U007088), 2015-2019 рр.
Інноваційна модель зовнішньоекономічної політики в умовах кризи глобалізації (номер державної реєстрації 0120U101915), 2020-2024 рр.
Проєкт Erasmus + Jean Monnet Module “EU Agricultural Policy” (574608-EPP-1-2016-1-UA-EPPJMOMODULE), 2016-2019 рр.
НАУКОВІ ШКОЛИ:
Сільська економіка в умовах європейської інтеграції та глобалізації, науковий керівник, д.е.н., професор Т.О. Зінчук
НАУКОВИЙ ГУРТОК:
“STUDENT SCIENCE CORPORATION” Керівник наукового гуртка – студент 3-го курсу, спец. МЕВ, Олександр Рожков
Ми в соц.мережі: facebook.com/groups/235077891578332/
Положення про студентський науковий гурток
ПРЕЗЕНТАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ:
Міжнародні економічні відносини:
Опитування здобувачів вищої освіти: