Своє пріоритетне завдання кадровий склад кафедри вбачає у забезпеченні якісного викладання дисциплін на бакалаврському та магістерському рівнях денної та заочної форм навчання за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини” та спеціалізацією “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”, а також іншими спеціальностями відповідно до профілю університету.

Науково-дослідна діяльності кафедри спрямована на дослідження актуальних тенденцій глобалізації економіки та світового сільського господарства, проблем євроінтеграційних процесів в аграрному секторі економіки, соціально-економічних особливостей розвитку сільської економіки з врахуванням світового та європейського досвіду, сучасних механізмів та інструментів менеджменту зовнішньоекономічної діяльності і управління міжнародними бізнес-структурами.

Кафедра проводить підготовку аспірантів і докторантів за спеціальностями: 08.00.03 – економіка та управління національними господарством та 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).

Історія кафедри

Кафедра міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції (до 15.09.2017 р. – кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності) пройшла довгий час становлення й розвитку і є однією із найстаріших кафедр університету. Кафедра була створена у 1994 р. і декілька разів змінювала свою назву. Перша її назва – кафедра менеджменту і агробізнесу (1994 р.), з часом (1996 р.) назва змінилася на кафедру зовнішньоекономічної діяльності підприємств. З 2012 р. кафедра набуває назву менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (Менеджменту ЗЕД). З 2017 р. кафедра розпочала підготовку фахівців за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини” у зв'язку з чим набула назву “Міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції”. Керівництво кафедри здійснювали д.е.н., проф. Зіновчук В.В. (з 13.04.1994 р по 30.08.1994 р.; 2004-2011 рр.) та д.е.н., проф. Зінчук Т.О. (1994-2004 рр.; з 20.10.2011 й дотепер).

Колектив кафедри Міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції

Колектив кафедри менеджменту Міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції

Дисципліни

Для забезпечення фахової підготовки за різними спеціальностями (Менеджмент ЗЕД, Облік і аудит, Фінанси та кредит, Економіка підприємств, Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва та інших) на кафедрі викладається біля 30 дисциплін:

• вступ до фаху;
  • глобальна економіка;
  • державне регулювання ЗЕД;
  • документарне забезпечення ЗЕД;
  • ЗЕД підприємства;
  • інтеграційна економіка;
  • кон’юнктура світових товарних ринків;
  • менеджмент ЗЕД;
  • менеджмент міжнародного туризму;
  • митна справа;
  • міжнародна економіка;
  • міжнародний бізнес;
  • міжнародний менеджмент;
  • міжнародні економічні відносини та основи ЗЕД;
  • міжнародні економічні відносини;
  • міжнародні організації;
  • міжнародні транспортні перевезення;
  • організація праці менеджера ЗЕД;
  • світове сільське господарство та ЗЕД;
  • світове сільське господарство;
  • стратегічний менеджмент ЗЕД;
  • управління контрактною діяльністю у ЗЕД;
  • управління міжнародними проектами;
  • управління міжнародними ризиками;
  • управління операціями з експорту-імпорту;
  • управління якістю.