Зіновчук Віталій Володимирович
Доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,
почесний працівник системи продуктивності АПК України (ІІ і ІІІ ступенів)
Коротка біографія

У 1979 р. закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Економіка та організація сільськогосподарського виробництва». Закінчив аспірантуру Українського НДІ економіки і організації сільського господарства ім. О. Г. Шліхтера (м. Київ). У 1987 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему: «Удосконалення системи оплати праці в хмелярстві». Закінчив докторантуру Інституту аграрної економіки УААН (м. Київ). У 2000 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему: «Сільськогосподарська кооперація: теорія, методологія, практика».

У 1984-1995 рр. працював асистентом, доцентом, завідуючим кафедрою менеджменту та агробізнесу в Державній агроекологічній академії України (до 1994 р. – Житомирський сільськогосподарський інститут). В період 1995-2004 рр. працював старшим, провідним, головним науковим співробітником відділу підприємництва у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» Національної академії аграрних наук України (м. Київ).

З 2004 р. по теперішній час працює в Житомирському національному агроекологічному університеті директором Науково-інноваційного інституту економіки та агробізнесу, зав. кафедрою маркетингу. Має понад 200 наукових праць українською, російською, англійською, шведською і німецькою мовами. В 1990-1991 рр. стажувався у Шведському сільськогосподарському університеті (м. Упсала, Швеція), а 1995-1996 рр. – виконував науково-дослідний проект в Університеті штату Північна Дакота (м. Фарго, США). У 2000-2005 рр. був співкерівником міжнародного науково-дослідного проекту, що виконувався з Інститутом аграрного розвитку країн Центральної та Східної Європи (м. Галле, Німеччина). З 2005 р. – науковий координатор співробітництва з Литовським сільськогосподарським університетом «Aleksandras Stulginskis University» (м. Каунас, Литва). Стажувався та брав участь в наукових форумах у Швеції, Австрії, США, Канаді, Німеччині, Франції, Бельгії і Литві. Вільно володіє англійською мовою.

Очолює спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук. Під його науковим керівництвом захищено 26 кандидатських і 2 докторські дисертації. Обіймав громадські посади: Президент Національної спілки сільськогосподарських кооперативів України (1997-2002 рр.), віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України (1998-2004 рр.).

Сфера наукових інтересів

Сільськогосподарська кооперація та вертикальна інтеграція, міжнародний маркетинг в агробізнесі, стратегічне планування сільського розвитку, методологія наукових досліджень в економіці

Основні наукові та методичні праці:

Телефон: (0412) 22-89-65