Дубовий Володимир Іванович
доктор сільськогосподарських наук, професор, старший науковий співробітник
Дата і місце народження

Народився у с. Карпівці Чуднівського району Житомирської області.

Коротка біографія

В 1978 році з відзнакою закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут і був направлений на роботу в Миронівський НДІ селекції і насінництва пшениці, де пройшов школу всесвітньо відомого вченого, селекціонера, академіка В. М. Ремесла, від молодшого наукового співробітника до директора інституту, завдяки наполегливій, самовідданій та плідній праці.

Кандидат с.-г. наук (1990 рік). Тема дисертації: „Особенности выращивания пшеницы в условиях искусственного климата с целью ускорения селекционного процесса" (Науковий керівник – академік В. М. Ремесло). В 2000 році захистив докторську дисертацію в Російській Федерації за спеціальністю „агрофізика". Тема дисертації: „Основы ресурсосберегающих технологий в фитотронно-селекционных комплексах". В 2003 році захистив докторську дисертацію в Україні за спеціальністю „екологія". Старший науковий співробітник (1997 рік), професор з 2012 року.

Член Українського товариства генетиків та селекціонерів ім. М. І. Вавилова. Член спеціалізованої вченої ради Інституту агроекології НААН по захисту кандидатських і докторських дисертацій з 2004 року (м. Київ). Член спеціалізованої вченої ради Житомирського національного агроекологічного університету по захисту кандидатських дисертацій (м. Житомир).

Із 2011 року завідувач кафедри загальної екології Житомирського національного агроекологічного університету, де поряд із педагогічною роботою продовжує наукові дослідження на тему «Екологічні особливості функціонування природних та штучних екосистем в умовах Полісся».

Веде активну роботу  підготовки висококваліфікованих наукових кадрів. Ним підготовлено 5 кандидатів наук.

Сфера наукових інтересів

Селекція пшениці, пошук шляхів підвищення морозо-зимостійкості озимих зернових культур; підвищення ефективності селекційного процесу в фітотронно-тепличичих комплексах; агроекологічна модель адаптивного рослинництва; багатоцільове використання фітотронно-тепличних комплексів; розробка енергозберігаючих технологій вирощування зернових колосових і овочевих культур, а також лікарських рослин в умовах штучного клімату.

Він є одним із ініціаторів нового напряму в агрономічній науці – фітотронії. Ним доказано, що експлуатація ґрунтових теплиць і оранжерей підлягає законам класичної агрономії. Органічне поєднання технічних і технологічних рішень, селекції і рослинництва на базі штучного клімату в єдину систему, перетворює фітотронно-тепличний комплекс в агроекологічну модель адаптивного рослинництва, інтеграцію теоретичних і прикладних досліджень. Розробив проект і запровадив нові оригінальні типи теплиць.

Рішенням колегії Міністерства аграрної політики України його нагороджено трудовою відзнакою „ Знак пошани " (2005 рік).

В. І. Дубовий  – автор восьми сортів озимої та трьох сортів ярої м'якої пшениці.

Загальна кількість публікацій

Результати наукових досліджень узагальнені в 200 наукових працях, в тому числі двох монографіях.

Основні наукові та методичні праці:
e-mail:
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.