Мойсієнко Віра Василівна
доктор сільськогосподарських наук, професор
Дата і місце народження

12 березня 1951 року в с. Сарнинки Овруцького району Житомирської області у селянській родині

Коротка біографія

У 1973 році закінчила з відзнакою агрономічний факультет Житомирського сільськогосподарського  інституту  зі спеціальності “Агрономія” за кваліфікацією “вчений агроном“. Короткий час працювала агрономом опорного пункту по вирощуванню картоплі на безвірусній основі в колгоспі ім. Леніна Овруцького району, а потім перейшла на наукову роботу в лабораторію по добривах при кафедрі ґрунтознавства і агрохімії того ж інституту.

Працювала старшим лаборантом, молодшим науковим співробітником, а потім стала аспірантом Української сільськогосподарської академії. 1983 року захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.14 – технічні культури (м. Київ). Тема дисертаційної роботи: «Продуктивность льна-долгунца сорта Оршанский-2 в  зависимости от жидких комплексных удобрений и основной обработки почвы».

У 2006 році після закінчення докторантури НАУ захистила дисертацію на здобуття доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.12 – кормовиробництво і луківництво (Інститут кормів НААН, м. Вінниця). Тема дисертаційної роботи: «Агроекологічні основи удосконалення кормовиробництва в Поліссі України». З липня 2008 р. – професор кафедри рослинництва.

З 1983 року працює на посадах асистента, старшого викладача, доцента та професора університету. Опанувала такі дисципліни, як “Кормовиробництво та луківництво”, “Лікарські рослини”, «Інноваційні технології у рослинництві», «Методи та організація досліджень у рослинництві». З грудня 2012 року обіймає посаду завідувача кафедри рослинництва. Нагороджена почесними грамотами Міністерства аграрної політики України, Головного управління агропромислового розвитку та нагрудним знаком «За вагомий внесок у розвиток освіти».

Сфера наукових інтересів

Пошук шляхів вирішення проблеми кормового білка, інноваційні технології в рослинництві, лікарське рослинництво у зоні радіоактивного забруднення.

Загальна кількість публікацій

Автор та співавтор понад 170 наукових праць, з них 10-ти підручників, навчальних посібників та методичних рекомендацій з актуальних проблем кормовиробництва і луківництва, лікарського рослинництва та екології.

Основні наукові та методичні праці:
e-mail:
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.