Студенти та колектив Поліського національного університету 17 вересня долучились до Міжнародної акції «World Cleanup Day». Прибирали дві локації: за мостом, що у парку культури та відпочинку, а також у Ботанічному саду.  Всесвітній день прибирання - найбільша щорічна соціальна подія у світі. Її мета - порятунок планети від сміття. Організатор акції -  Всеукраїнський молодіжний рух “Lets do it Ukraine”. 

“Яка кількість відходів осідає в природі підрахувати складно. Сам по собі факт відсутності знань з цього питання вже є проблемою. Відомо, що щорічно з домашніх господарств лише 258-368 млн тонн з 1,3 млрд тонн усіх відходів закінчують свій шлях на 50 найбільших звалищах. Де решта сміття? Вона потрапляє в річки і океани, горить відкритим полум'ям або залишене на вулицях селищ та міст.

Проблема, пов'язана з відходами на вулицях або природі, важлива не тільки з естетичної точки зору. Коли відходи починають розкладатися, вони виділяють шкідливі хімічні з'єднання, отрути. Спочатку вони потрапляють в ґрунт, потім у воду і повітря - тобто в найбільш важливі для людства області. Від цього залежить наше здоров'я. Забруднена питна вода, поширення захворювань - все це в тій чи іншій мірі пов'язане з відходами, які ми виробляємо”, - повідомив організар.

До слова, за 6 років існування “Lets do it Ukraine” в соціальних проектах об'єднали понад 2,5 мільйони активних громадян. Це учнівська та студентська молодь, а також старше покоління. У 2017 році “Les do it Ukraine” під час наймасштабнішого прибирання України “Зробимо Україну чистою разом!” активізували в один день понад 1,1 мільйон учасників на 4 750 локаціях по всій території України.

Пресслужба Поліського національного університету

Новини

All news