У Поліському національному університеті відкрилася виставка вишитих рушників з родинної колекції доцента кафедри геодезії

У приміщенні Поліського національного університету 20 травня відбулася виставка вишитих рушників із родинної колекцій  доцента кафедри геодезії Тетяни Коткової. Під час експозиції, яка приурочена до Всесвітнього дня вишиванки, було представлено майже 40 рушників, які вишивали мама та бабуся Тетяни – Ганна і Христина Драгальчук. 

“Я родом з Олевського району. Скільки себе пам'ятаю, то у нас всі жінки в селі вишивали. Пам'ятаю, як мама сиділа до першої-другої години ночі і вишивала, а о 5 ранку потрібно було вже вставати порати господарство та йти в колгосп на роботу. Схемами жінки та дівчата ділились одна з одною. Тоді традиційно носили вишиті сорочки, вишивали і на простирадлах, скатертинах, наволочках, серветках, килимах. 

На жаль,  так трапилось, що наше село було майже повністю знищене фашистами. Коли село палили, то селяни змушені були тікати,  брали дітей і лише найнеобхідніші речі. Тому найстаріші з вишиванок, які у нас збереглися – післявоєнні, тобто рушники початку 50-тих років”, – розповіла Тетяна Коткова.

Варто зауважити, що Тетяна – майстер народної творчості з традиційної вишивки. Окрім робіт мами та бабусі має й свою  колекцію. 

Це вже не перша її виставка в стінах університету. Щоразу майстриня обирає різну тематику.  Рік тому була виставка старовинного одягу, який зберігся у її родині: чоловічі та жіночі сорочки, фартухи та інше.

До слова, до Всесвітнього дня вишиванки соціально-гуманітарний відділ разом зі студентами закладу взяв  участь в обласній патріотичній акції “Ми – майбутнє України” , підготувавши креативне відео. А також для викладачів та студентів запустив  флешмоб “Одягни вишиванку”.

Пресслужба Поліського національного університету

Новини

All news