У Поліському національному університеті 6 вересня відбулось відкриття Літньої школи DAAD – go east Sommerschule 2021  "Чорнобиль сьогодні – дика природа без кордонів", яка є спільним україно-німецьким проєктом. Протягом двох тижнів магістри та докторанти з усіх куточків Німеччини вивчатимуть наслідки аварії на ЧАЕС.

У відкритті взяли участь представники Чорнобильського заповідника. Протягом двох тижнів учасники Літньої школи будуть знайомитися з інформацією про наслідки аварії на ЧАЕС та відвідають  зону відчуження.

Фахівці Чорнобильського заповідника підготували для курсантів серію цікавих лекцій про вплив радіації на навколишнє середовище.

У рамках проєкту заплановано декілька науково-дослідних експедицій головною метою яких є знайомство з природою резервату, процесами відродженням екосистем, а також з основною місією та сьогоденням найбільшого в Україні Заповідника, його специфікою та науковими здобутками.

Перший день було присвячено ознайомленню з структурою та зонуванням зони відчуження, а також особливостям її функціонування. З цікавою та змістовною доповіддю виступив заступник директора з наукової роботи та міжнародної діяльності Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук.

Другий інформаційний день говорили про міграцію радіонуклідів у лісових екосистемах, про пожежі у чорнобильській зоні 2020 року, їх масштаби та наслідки. Ліквідатор Леонід Антонюк поділився своїми спогадами про події на ЧАЕС , а також розповів про соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в Україні та за її межами.

Пресслужба Поліського національного університету

Новини

All news