Вже третій рік поспіль на території Поліського національного університету функціонує сучасна “розумна” теплиця, де органічним способом вирощують розсаду овочів, різні види рослин і квітів. Автоматизована система теплиці дає змогу керувати більшістю процесами з мобільного телефону. А отриману продукцію, яка є корисною і завжди свіжою, може придбати кожен охочий. 

 

За словами доцента кафедрою машиновикористання та сервісу технологічних систем Сергія Міненка, крім трьох працівників, які займаються агрономічними питаннями та технічним обслуговуванням, у теплиці працюють студенти. Доглядаючи за рослинами, майбутні фахівці отримують практичні навички з вирощування культур, спостерігають за їх розвитком, проводять досліди та експерименти, вивчають сучасне обладнання і освоюють основи науково-дослідницької роботи. 

Студенти факультету “Агроінженерія” вивчають обладнання та слідкують за технологічним процесом, який відбувається в теплиці. А агрономічний факультет задіяний у всіх циклах вирощування рослин”, – пояснив Сергій Вікторович.

 

Технологічно теплиця обладнана двома сучасними лініями. Професійну салатну лінію датського виробництва використовують для вирощування пряних трав, салату та зелені. А завдяки лінії заливних столів, яка є універсальною, тут культивують більшість сільськогосподарських культур та квітів. 

“Цікаво, що салатна лінія зроблена таким чином, що кожен метр теплиці використовується максимально ефективно завдяки спеціальному дизайну столів, а також автоматичному розсуванню лотків з рослинами. Власне, у цій системі відстань між лотками автоматично збільшується відповідно до потреб рослин під час їх росту.

Заливні столи дають нам можливість вирощувати більшість сільськогосподарських культур. Ця технологія є більш універсальною. У даний момент тут росте редька”, – додав Сергій Міненко.

Університет використовує лише професійне насіння провідних селекційних компаній світу. Мова йде про спеціалізоване насіння, яке призначене для вирощування у закритому ґрунті. Його схожість – близько 95–98 %. 

 

“Ми не просто працюємо за сучасними технологіями, але й постійно намагаємося удосконалити їх. Головна наша гордість те, що це екологічно чиста теплиця. Ми не використовуємо хімікати, а лише маточні розчини. При необхідності додаємо чисту воду і поживні речовини, які потрібні рослинам. Полив відбувається автоматично, завдяки комп’ютеризованому зрошувальному міксеру дацького виробництва. Саме завдяки цьому обладнанню керувати процесом поливу можна прямо з мобільного телефону”, – каже Сергій Вікторович.

 

Високу якість рослин за час роботи “розумної” теплиці встигли оцінити не лише викладачі і працівники університету, які тут є постійними клієнтами. Гарні відгуки тепличне господарство кожного сезону отримує від жителів області, які купують розсаду для своїх присадибних ділянок. 

Продукцію в тепличному господарстві Поліського національного університету може придбати кожен охочий. Важливо, що господарі надають можливість покупцеві обрати рослину, яка до вподоби. Все натуральне і завжди свіже! 

 

Нагадаємо, що тепличне господарство Поліського національного університету працює щоденно з 8 до 18 години за адресою: вул. Корольова, 39 (навпроти Ботсаду). 

Усю детальну інформацію можна отримати за телефоном 097 029 71 74 (Анна).

Пресслужба Поліського національного університету

Новини

All news